B-tým pokračoval v druhém turnaji úspěšně

Zajížděli jsme na domácí hřiště Fifáku do Moravských Málkovic, kde jsme vlastně papírově také domácím týmem, Fifák je našim parťákem v losovací dojici.

Místní nové hřiště u Základní školy s novým umělým povrchem bylo pro všechny milým překvapením. Dostatek prostoru podél hřiště doplněný pořadateli občerstvením - klasika: pivo a klobásy.

Sapporo Manerov B - Orli Vyškov    6 : 6 (2:3)
Branky: Tobolík Radek 2, Štofko Radoslav, Rožnovský David, Poledník Jiří, Plhal Lukáš

Sapporo Manerov B - West Vyškov    4 : 2 (0:0)
Branky: Plhal Lukáš 2, Štofko Radoslav, Rožnovský David

Orlům Vyškov jsme měli vracet podzimní smolnou porážku 5:6. Málem se nám to podařilo, ale díky vlastním chybám jen málem. Hráli jsme pěkný kombinační futsal s dostatkem šancí, ale v zakončení chyběl důraz a přesnost. Soupeř hrál jednodušeji a hlavně účelněji. Když se dostal do vedení po dobré vlastní akci a pak snadno přidal dvě branky po našich hrubkách, vypadalo to nedobře. Naštěsní jsme stále hráli to své a nakonec přidali i lepší zakončení, konkrétně Jack a Tobol nás vrátili do zápasu. Druhý poločas se karty obrátily. My otočili výsledek a soupeř dotahoval, ale bohužel vždy úspěšně. Všechny tři branky měli přívlastek "haluzové", ale čtvrtá a pátá s naším velkým přispěním. Šestá branka padla po tvrdé střele, která vypadala snadno jelikož šla do míst kde náš gólman Milan stál. Jenže přímo v cestě stál také jeden soupeřův útočník, otočil se zády a snažil se střele vyhnout, ale pro něj šťastně ji tečoval lopatkami a Milan se jen bezmocně ohlédl do sítě k tyči, kde míč skončil.
Dle naší pohledné kombinační hry a počtu šancí jsme dva body ztratili. Přestože jme měli dát více branek, nakonec těch šest mohlo stačit, ale čtyři darované góly soupeři jsou moc na jeden zápas.

Také Westům jsme měli vracet podzimní jasnou porážku, když jsme je tenkrát hodně podcenili. Totéž se stalo v předchozím zápase Fifáku, když v závěru prohraný zápas otočili, ale v posledních vteřinách darovali Westu remízu. My jsme na zápas Fifáku nevěřícně koukali, a pak jsme v prvním poločase dělali totéž jako přes kopírák. Naše hra byla bez potřebného pohybu, a tak mírně vázla i kombinace. Tím jsme soupeři dávali šance na přerušování našich akcí a zakládání nebezpečných protiútoků či brejků. Přes tyto problémy jsme si první gólovku vytvořili díky povedené kličce Štofiho, kterou opil obránce i gólmana, ale pak byla pro něj prázdná branka příliš úzká. Na podobné šance to bylo v poločase 3:3 (naštěstí nebo smolně?), ale na pomyslném ukazateli to bylo 0:0. Mohlo to být 3:0, ale i obráceně! O poločase jsme si na střídačce navzájem "omyli hlavy" a naše hra se přiblížila úrovni z prvního zápasu. Bohužel i s negativy. Prvních pět minut byla ještě přetahovaná o úvodní gól a stav na zmařené gólovky nešikovností exekutora se zvýšil na každé straně o jednu. Cca v osmé minutě Jack úspěšně proměnil trestný kop. Byl sice z cca devíti metrů a z levé strany, ale Jack míč přesně napálil k bližší tyči a propasíroval jej mezi tyčkou a gólmanovou rukou. Tady nastal rozhodující zvrat. Po pár minutách jsme utekli na dvě branky, soupeř nebyl příliš nebezpečný a vypadalo to dobře. Komlikace jsme si opět přivolali sami. Polevením a nesoustředěností jsme vytvořili hostům prostor a oni jej dvakrát využili ke snížení. My jsme však dvakrát zase navíšili rozdíl na dvě branky. Sice s problémy, ale povinnost s vrácením porážky jsme splnili.

"Pomalu" a snad bude platit i ta druhá část pořekadla "a jistě", se přibližujeme týmům v první desítce OP.
V tabulce OP jsme zimovali na 13. pozici se ztrátou 5 bodů na tým před námi (Orli Vyškov), 6 bodů na 10. KAFIstav a 10 bodů na 6. Amor B. Teď se nacházíme na  12. pozici se zrátou 2 bodů na tým před námi (KAFIstav), 5 bodů na 10. VHP Ivanovice a 9 bodů na 7. Amor B. Na 12. místo jsme se posunuli jen díky odloženým zápasům Orlů, ale podstatný je náš 7-bodový jasní zisk, který zkracuje náš odstup.

Podrobnosti lze najít svazových futsalových stránkách. Doporučuji napoprvé jednoduchou následující cestu:
klik v našich odkazech na okresní stránky - nové a tam na statistiky v levém navigačním sloupci.