Po boji alespoň tři body

Do Křenovic jsme jeli pod tlakem, figurujeme na sestupových příčkách tabulky KP a potřebuje nutně bodovat. Nakonec se nám to podařilo, ale jinak než jsme si mysleli. Snad to bude lepší již tuto sobotu v podvečer, viz rozlosování.
Arkys Brno - <strong>Sapporo Manerov</strong>    6:2 (3:0)
Branky: <strong>Tobolík Radek 2</strong>;

Tornádo Brno - <strong>Sapporo Manerov    4:5 (2:4) </strong>
Branky: <strong>Tobolík Radek 3, Sychra Pavel, Mašlík Bohuslav</strong>;

První poločas prvního zápasu jsme se nestačili divit úspěšnosti domácích střelců. Nutno podotknout, že jsme se snažili, běhali, ale obsazování soupeře na vlastní polovině nebylo dobré. Po několika snadno vytvořených a úspěšně zakončených šancích domácích bylo rozhodnuto. Druhý poločas byl vyrovnanější i na skóre, ale domácí při naší hře bez brankáře definitivně rozhodli.

Vstup do druhého utkání se nám opět nevydařil a záhy jsme opět prohrávali, tentokrát 0:2. Zbraně jsme však nesložili a zpět do zápasu nás dostal kontaktní gól, který vstřelil Pavel Sychra. Domácí znervózněli, udělali několik chyb v obranné fázi a výsledkem naší nátlakové hry bylo ještě do poločasu otočení skóre na 4:2. Skóre otáčel Radek Tobolík.
Vypadalo to pro nás velmi nadějně. Z rychlého protiútoku sice domácí snížili, ale Božin Mašlík dokázal opět odpovědět golem a zvýšit náskok na dvoubrankové vedení.
Na dalším vývoji utkání se podepsala skutečnost, že naši hráči již ve 30. minutě měli na svém kontě 5 faulů, čehož domácí náležitě využili a chodili si pro fauly s cílem kopat po každém dalším faulu desetimetrovou penaltu. Tu první ještě ve 40 minutě Tonda Brtník zlikvidoval, druhou, o pět minut později, však již ne. V nervy drásající koncovce, kdy domácí hráli téměř tři minuty hru bez brankáře se podařilo cenné vítězství uhájit a získat další důležité 3 body do tabulky.

Krajský přebor se srovnává také našim přispěním. Bohatým bereme a chudým rozdáváme. To je pro nás nevýhodné, protože také patříme spíše k těm chudším. Stále držíme jen třináctou pozici se čtyřmi body na dvanácté Dubňany, které mimochodem v odvetách porazily jen nás. Na druhou stranu ztrácíme jen čtyři body na osmé Krásensko.