Po zlepšení cenné body z derby pro nás

Zápas tzv. "dvojice" a současně jarní odveta v místním derby, byla hrána opět před slušnou diváckou kulisou, v druhé polovině přes 50 diváků. V prvním poločase připomínal futsal trochu "šachy", i když ve vysokém tempu a se slušným nasazením, v nichž byl lepší dle zápisu hostující Amor. V druhém poločase, hlavně naší zásluhou, však oba týmy nasazení znásobili, hrálo se nahoru dolů, brankáři se překonávali a tyčky zvonily. My prokázali větší bojovnost a vůli po vítězství.
Sapporo Manerov - Amor Vyškov    2:1 (0:1)
Branky: Tobolík Radek, Novotný Tomáš - Ševčík Milan;

Zápas byl ofenzivní od začátku, ale oba soupeři si dávali pozor na zajištěnou obranu. Hostující Amor lépe kombinoval a vytvářel si více šancí, v 8, 13, 14 a 22 si vytvořil velmi dobré gólovky, které až na jednu zlikvidoval Tonda Brtník. Na střelu spoza obránce ve čtrnácté minutě ale nestačil. Naše šance byli méně nebezpečné, gólové parametry měla pouze střela Radka Tobolíka z 11 m a hostující brankář Karel Šrámek se hodně protáhl. Další naše šance likvidovali už obránci Amoru.

Ve druhém poločase jsme výrazně přidali na bojovnosti a nasazení. Hodně slibných akcí jsme si pokazili nepřesnou finálovou přihrávkou, ale jedna z mála přesných kombinací vyšla mezi Tomem Novotným a Božinem Mašlíkem, prvně jmenovaný již ve 28 minutě pak snadno zavěsil. Gól byl vyvrcholením našeho úvodního poločasového tlaku v němž dvě střely těsně minuly branku a Radek Tobolík nastřelil břevno. Ve střední části měl více šancí zase Amor. V 32 min se vyznamenal Tonda v brance, v 33 a 35 min střely hostů jen těsně minuli naši branku a v 36 min nám zatrnulo, když hráč hostů minul míč sám před prázdnou brankou. Tento moment nás opět nastartoval k dalšímu náporu. V 37, 40, 42 až 43 minutě. Radek Tobolík potvrzoval, že je nejpilnějším střelcem a hostující brankář jen stěží odvracel a jednou mu pomohla i spojnice tyče a břevna. V tomto úseku se nám dařila i kombinace, při které jsme se často dostávali až do šestky hostů a brankáři museli pomáhat v závarech až tři bránící hráči, tady nám chybělo více důrazu a při hostech stál velký kus štěstí. Náš velký tlak málem ukončil sudí, když si vymyslel útočný faul našeho hráče pár metrů před šestkou soupeře. Potíž byla v tom, že na ukazateli našich faulů již svítila pětka a tak Amor dostal příležitost kopat tzv. desítku. Její exekutor však branku Tondy Brtníka přestřelil a my si oddechli. Náš pokračující tlak vyvrcholil na začátku 47 minuty, když Radek Tobolík konečně propálil vše až pod břevno do sítě. Podíl na úspěchu měl také Božin Mašlík, který úspěšně clonil hostujícímu brankáři. Zbytek zápasu Amor vyměnil brankáře za pátého hráče a předváděl, že tuto činnost má nacvičenou, před naší brankou roztočili nevídaný kolotoč. Nám však narostla křídla, přestože nám Amor nepůjčil míč, tak jsme stíhali aktivně bránit získané vedení. Amor jsme do šance už nepustili a důležité vítězství jsme ubránili.Získané tři body mají ohromnou cenu, dostali jsme se v tabulce opět do kontaktu se středem tabulky KP. Je to sice stále sestupové místo, ale na páté Krásensko ztrácíme jen 7 bodů a máme jeden zápas k dobru.

Závěrem je nutno konstatovat, že nám chybí sehranost, kterou bez tréninků získáme jen těžko, na ty se bohužel scházíme v malém počtu a možnosti rozehrávky v okresním poháru jsme též nevyužili. Sehranost nám chybí ve finálních přihrávkách kombinačních akcí. V této činnosti zaostáváme za Amorem výrazně. Amor si nepřesností finální přihrávky pokazí cca dvacet procent šancí a naše procento převyšuje padesátku. To nás trápí v zápasech s technickými soupeři jako je Amor a se slabšími soupeři, kteří tzv. "betonují" jako byl United Ivančice. Na technické soupeře může pomoci vysoká bojovnost a nasazení, ale na "betonáře to nefunguje. Pro naše soupeře hrozí od nás nebezpečí hlavně z individuálních akcí a střelby ze střední vzdálenosti, k tomu přidáváme cca polovinu zakončených kombinačních akcí. Zlepšení v té poslední činnosti by mohlo znamenat také vyšší bodový zisk.Teď jen vymyslet jak na to.

Do derby zápasu poprvé nastoupil Jara Dorko získaný na hostování z Lazoru. V prvním poločase se rozkoukával a zapadl mezi ostatní hráče. Druhý poločas se přidal zlepšeným výkonem k ostatním a byl platným hráčem týmu. Posila to je důležitá i z pohledu naší marodky, která se stále zaplňuje. Dlouhou zápasovou pauzu, díky odložení tří zápasů, využil k návratu do sestavy Božin Mašlík zraněný v Jedovnicích. Na marodku však přibyl Martin Lička zraněný před týdnem na velkém fotbalu, zlomená kůstka v kotníku si vyžádá cca šest týdnů léčení. Na marodce zůstává Luboš Surák jemuž zlikvidoval rameno brankář v Jedovnicích, léčení po operaci je na několik měsíců. Z marodky se do konce sezóny asi ještě nevrátí ani Viťa Indrák, který po natržení achilovky začíná běhat