Dobré začátky k úspěchu nevedly

V Jedovnicích jsme zahájili v odvetách proti asi nejsilnějšímu týmu, přestože první tři týmy tabulky KP nás teprve čekají, Kloboučky měli tentokrát v sestavě všechny své nejlepší hráče. Krásensko na tom nebylo o moc hůře. To nám však nemělo vadit ...
V Jedovnicích se hrála okresní derby a domácím se podařila odplata a bohužel i úroky, které si nikdo nepřál.

FC Kloboučky - Sapporo Manerov    8:5 (3:3)
Branky: Novotný Tomáš 3, Mašlík Bohuslav, Dobšíček Tomáš;

FC Krásensko - Sapporo Manerov    3:1 (1:1)
Branky: Tobolík Radek;

Do prvního zápasu jsme nastoupili dobře, celý první poločas jsme byli o kousek lepším týmem, přestože domácí Kloboučky, které v předchozím zápase dali nakládačku Amoru, dvakrát vedli a my jen dotahovali. Pak se role otočila a dvakrát jsme vedli my a až na jednotlivé momenty, které však domácí trestali brankami, hráli všichni hráči velmi dobře.
Již několikátý zápas potvrdil, že sudí pískají necitlivě a téměř vždy mají odlišný tzv. "metr". Tady v Jedovnicích od počátku zápasu sudím uniklo několik jasných faulů na obou stranách, do stavu 4:3 se zdálo, že nám to nevadí, ale už se vytvářely jiskřící dvojice hráčů, ale pak sudí přerušil naše přečíslení tři na jednoho z důvodu ležícího soupeře na zemi bez našeho přičinění, to nás dost rozhodilo a soupeř snadno vyrovnal, následně propuklo jiskření mezi dvěma dvojicemi v ostrou slovní výměnu a sudí přeslechli nesporovní výrazy soupeře, z naší strany pak bylo po hře, přestali jsme být nebezpeční v útoku, obrana začala být prostupná, soupeř naopak ožil a během tří minut zápas prakticky dvěma góly rozhodl na 4:6 z našeho pohledu. Pak jsme sice téměř deset minut drželi vyrovnanou hru, ale náš psychický stav byl špatný a potvrdil to i pokus o hru bez brankáře pět minut před koncem zápasu. Hned druhá přihrávka byla na nohy soupeře a ten snadno přidal gól. A když i naše nejlepší sestava nadále chybovala a za minutu inkasovala opět gól, vrátil se Tonda Brtník do branky. Hrozící debakl zastavil podařenou, avšak ojedinělou střelou Dobša.
Nezvykle často jsme prohrávali osobní souboje před vlastní brankou, projevilo se to mírně už v prvním poločase a v druhém pak více, horší byla také naše kombinace před soupeřovou brankou, například náš nejlepší střelec mohl být ještě lepším nahrávačem, ale bohužel.

V druhém zápase jsme se vzpamatovali a domácí Krásensko jsme přehrávali, i když se hrálo spíše na jistotu. Šancí bylo málo na obou stranách, ale dokázali jsme se ujat vedení, kontrolovali jsme hru a spíše se čekalo na naše zvýšení z některých našich pološancí. Jenže přišla do té doby ojedinělá chyba obrany na druhé straně a domácí šťastně srovnali na 1:1.
V druhém poločase bylo ještě méně šancí a více ze hry už měli domácí. První šanci jsme si přece jen vytvořili my, ale náš jediný střelec druhého zápasu těsně přestřelil z pozice nohejbalového hráče. Pár minut před koncem to vypadalo na zaslouženou remízu, ale domácí tři minuty před koncem rozehráli dobrou kombinační akci a překonali naši rozhozenou obranu včetně gólmana, využili první větší šanci druhého poločasu. Nezbylo než zvolit hru bez brankáře, jenže ta nám ten den nešla a domácí opět rozhodli ve svůj prospěch.
Nutno však dodat, že jsme doplatili na příliš volný "metr" obou sudí, který byl snad ještě volnější než v prvém našem zápase. Při naší smůle jsme na tuto situaci doplatili my. Těsně po vyrovnání domácí přeháněli svou bojovnost, Božin úspěšně odkopl míč od naší brány, ale domácí hráč mu ještě zajel do stojící nohy těsně po došlápnutí, což Bóžův kotník nemohl udržet. Chvíli na to co jsme pomohli Božinovi odskákat po jedné noze do šatny došlo k dalšímu zranění pět minut před koncem poločasu. Luba Surák se úspěšně probíjel do šestky domácích a v momentě kdy překonal posledního bránícího hráče do něj šeredně respektive likvidačně zajel domácí brankář, na to Luba nemohl reagovat. S nepěkně vypadajícím ramenem jsme jej opět odváděli do šatny a tentokrát jsme volali i sanitku. "Vrchol dne": sudí zákrok brankáře ani nehodnotili.
Další průběh zápasu již byl popsán a již druhý jarní zápas potvrdil, že hrát zápas KP se šesti hráči v poli nevede k úspěchu.

Závěrem klady:
Soupeře jsme nepouštěli do brejků, výborná hra do stavu 4:3 (první zápas) a do oslabení dvěma hráči (druhý zápas)

Zápory:
Prospěla by nám větší odolnost vůči chybám sudích či faulům a urážkám od soupeře (vrchol za stavu 4:3 a 4:4 v prvém zápase), musíme si ujasnit co je pro nás prvotní: udržení v soutěži nebo protesty proti sudím či soupeři, například podobný zápas jako s Krásenskem se dá jen těžko kladně ovlivnit, ale ty ostatní určitě ano.
Nepřesné rozhodování sudích bylo stejné pro oba soupeře, domácí Kloboučky ani Krásensko se ale nenechali vyvést z míry. Naopak my jsme v prvním zápase doplatili na totální ztrátu koncentrace a v druhém zápase příliš ostré souboje vedly k vážným zraněním našich dvou hráčů. Paradoxně naše kritika sudích po prvním zápase nevedla ke zpřísnění, ale k dalšímu uvolnění "metru" sudích v druhém zápase. V rozhovoru s kapitánem domácího týmu jsme se shodli, že sudí vůbec nevyužili pomocníka "akumulované fauly", odhadem byla odpískaná jen třetina či čtvrtina faulů na obou stranách. Na místy surovou hru domácích (my jsme sice hráli podobně, ale bez následků pro domácí) doplatil Božin Mašlík, má natažené vazy v kotníku s léčením čtyři až šest týdnů a Luba Surák skončil dokonce na operačním stole se zlomeným krčkem některé kosti v rameni s vyhlídkami na léčení ještě delším. Božina na jaře snad v týmu ještě uvidíme, ale Luboše určitě ne.

Průběžné tabulky a statistiky jsou na svazových stránkách (stačí zaklepat na tuto adresu):