Franta - Aktuality

Úspěšné zahájení sezóny v hale Purkyňova


Hráči A-týmu se v úvodním turnaji krajského přeboru v neděli 21. září předvedli v dobrém světle a v hale Purkyňova si odbyli nováčkovskou premiéru.

Sapporo Manerov - Bulldogs Hodonín 2:2 (0:0)   
Branky: Rožnovský David, Mašlík Bohuslav
Sapporo Manerov - Oranjes Dubňany 6:3 (3:2)   
Branky: Novotný Tomáš 2, Rožnovský David, Mašlík Bohuslav, Dobšíček Tomáš, Tobolík Radek

Zasvěcení fanoušci v dobrý úvod většinou nevěřili, když jsme si vyzkoušeli domácí halu v jednom přípravném zápase s divizním Pivovarem a v jednom modelovém zápase v širším kádru týmu. Slabší příprava se projevila ve velmi důležitém úvodním zápase s Bulldogs Hodonín. Na pohled byla hra vyrovnaná, v četnosti střelby také, vytvářeli jsme si více přečíslení a přidali také jeden samostatný nájezd na gólmana soupeře, ale bez brankového efektu. Soupeř si vypracoval první přečíslení až v druhém poločase a díky přesné finální přihrávce se ujal vedení. Pak jsme ještě přidali chybné střídání a při zbytečné snaze o rychlou nápravu vznikl zmatek před naší brankou a hosté šikovnou střelou z blízka pod břevno svůj náskok zvýšili. V těchto chvílích se musel náš gólman Tonda Brtník předvést častěji. Tím nás podržel a začali jsme se opět dostávat až do těsné blízkosti soupeřova gólmana, který místy i čaroval. Náš tlak narůstal zvláště když byli na ploše Božin Mašlík, Tom Novotný a Rada Tobolík. Posledně jmenovaný pak cca 5 minut před koncem vydřel tutovku pro Dava Rožnovského, který trefil poloprázdnou bránu a vrátil nás do hry. Na poslední minuty jsme nahradili gólmana pátým hráčem, ale branka hostů byla stále začarovaná. Pak to ale přišlo po ose Novotný - Mašlík - Tobolík - znovu Mašlík a s rezervou 7 vteřin do posledního hvizdu sudích míč líznul tyčku a rozvlnil síť. Těžce jsme získali první cenný bod za remízu.
Ve druhém zápase s Oranjes Dubňany již jsme působili jistěji, lépe jsme zakončovali, v prvním poločase hosté ještě drželi krok, ale v druhém poločase jsme zlepšili defenzívu a připsali si první vítězství v KP.