Franta - Aktuality

Nový ročník OP zahájen jedním bodem


Při prvních dvou zápasech nového ročníku OP jsme podle aktuálních sestav měli na zisk tří bodů, které nakonec nezískali. Domácí Orli se sešli bez několika opor a bez brankáře a jeden bod je ztrátou. Na Amory jsme se vytáhli, ale body byly ještě hodně daleko.

Sobota 31. srpna 2013, na hřišti SA Orel Vyškov, 09:00 a 10:00


Orli Vyškov - Sapporo Manerov        3 : 3  (3:1)       
Branky: Kolář Jan 2, Kuba Lukáš

Amor Vyškov - Sapporo Manerov        7 : 5  (5:0)       
Branky: Kolář Jan 2, Klúč Marek, Kuba Lukáš, Peitl Ondřej


V prvním zápase jsme se po letní pauze delší dobu hledali. Domácí byli pohyblivější a vytvářeli si lepší brankové šance než my a výsledek prvního poločasu tomu odpovídal.
Druhý poločas byl z naší strany podstatně lepší. Domácí postupně přestávali být lepším týmem a do šancí jsme se častěji dostávali my, jenže dlouho bez efektu. Body se nám přiblížili až 12 minut před koncem a o pět minut později jsme srovnali skóre. Na tři body jsme sahali 2x a jedenkrát jsme mohli ještě ztratit i ten jeden, ale střelcům již zvlhnul prach a remíza již zůstala.

Do druhého zápasu jsme vstoupili relativně dobře, bez respektu k favoritovi. Domácí však byli o třídu lepší a po první brance v naší síti byl první poločas stejný jako v předchozím zápase, dělali jsme pod tlakem chyby. My měli minimum šancí a skóre narůstalo jen v náš neprospěch.
V druhém poločase domácí zvolnili, my jim najednou stačili narušovat akce a hrozili jsme z brejků. Když se nám pak jeden povedl úspěšně zakončit, tak se zvedlo i naše sebevědomí a zahájili jsme snižování manka ve skóre. Domácím se již nepodařilo vrátit se do tlaku z prvního poločasu, přesto dvě branky ještě přidali, které zůstaly rozdílovými. Nám patřil dobrý pocit z druhého poločasu a velmi přijatelný výsledek.

Postřehy z odehraného turnaje:
Dobré zahájení ročníku pokažené laxním přístupem ke hře v prvních poločasech.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 31. srpna 2013, na hřišti SA Orel Vyškov:
- v brance: Milan;
- v obraně: Jurash, Franta Dias, Ondra Peitl a Mara Klúč;
- v útoku: Tomi, Lukáš Kuba, Jan Kolář a Luděk Szendrei.