Franta - Aktuality

Pohár z Manerova zase odvezli futsaloví Corinthians


Konečné pořadí: 1. Corinthians Zbýšov, 2. Chalupáři, 3. Fifák Nouzka, 4. Brasil, 5. Sapporo Manerov, 6. Mrcínci, 7. Respono, 8. LK centrum.

převzato z webu "http://vyskovsky.denik.cz"

Manerov – Určitě je nejamatérštější ze všech letních amatérských futsalových turnajů, které jsou na Vyškovsku tak oblíbené. Ve všech směrech, vyjma elánu, který hráči vkládají do zápasů. Ten je nekonečný, stejně jako při Orel, Metall či Dynamo cupech.

Pod místními „vrbičkami" napsal tradiční Manerov cup letos už svoji osmatřicátou kapitolu a na startu byly vedle soutěžních mužstev převážně týmy složené z kamarádů jen pro tuto událost. Tak třeba Chalupáři. Na rozdíl od stejnojmenného seriálu, který právě běží v televizi, jsou to sportovně založení Brňáci, jejichž „šéf" chalupaří právě v Manerově. A jak může vzniknout takový název jako Mrcínci? „Poskládá to Libor Martínek, hráč Amoru Vyškov, zvaný Mrca. Takže Mrcínci," vysvětlil člen týmu Petr Nedvěd, jinak samozřejmě velká vyškovská futsalová persona, hráč a organizátor turnajů z vyškovského Orla.

I nakonec vítězný tým Corinthians Zbýšov je v tomto směru pověstnou výjimkou potvrzující pravidlo. V tomto složení sice hrává často, ale jen jednorázové turnaje. A velice úspěšně. Letos už získal nejcennější pohár v Chrlicích, v Rapoticích si zahrál finále a v Dolních Loučkách semifinále. „Hrajeme spolu asi dva roky. Nějaké halové turnaje, ale hlavně v létě. Žádné hvězdy v mužstvu nemáme, nejvýš kluci hrají I. A třídu ve velkém fotbale," ujistil kapitán Martin Loučka, přičemž jeho dres jasně dokladoval inspiraci slavným brazilským klubem ze Sao Paula.

K turnaji bylo původně přihlášeno deset mužstev, ale nakonec hrálo jen osm. Organizátoři narychlo předělali systém skupin a play off na každý s každým. Říká se, že ten je nejobjektivnější. Takže o zaslouženosti vítězství zbýšovské party, která tak obhájila loňské prvenství, nelze pochybovat. V sedmi zápasech ztratila body jen jednou remízou s Chalupáři. Ostatní zápasy vyhrála. „Ale my jsme je hodně potrápili, prohráli jsme jen o gól," upozornil hlavní organizátor turnaje Jiří Poledník.

Ten bojoval ve žlutém dresu domácího Sappora, které ještě nedávno působilo v krajském přeboru. V konečné tabulce se umístilo na páté příčce, která spolu s hodnocením turnajového šéfa dost možná symbolizuje současnost manerovského futsalu. „Asi jsme lepší hostitelé než hráči. A my jsme si iluze, že zvítězíme, ani nedělali. Hlavně jsme si přáli, aby u nás byli všichni spokojení, což se, myslím povedlo. A kdy se vrátíme do kraje? To je těžké i jednoduché zároveň. Teď se pohybujeme na spodním pólu tabulky okresního přeboru, ale zato jsme vyjma jednoho hráče všichni Maneráci," zdůraznil Poledník.

Pohoda opravdu panovala mezi lajnami hliněného hřišťátka i mimo ně. Jen to horko. „To můžu potvrdit, i když kluci berou to pořádání trochu volněji. My jsme sice turnaj nedohráli, protože nás bylo málo, ale v tom vedru byly i ty čtyři zápasy dost velkou zabíračkou. Já osobně jsem byl hodně spokojený," za Mrcínky ujistil Méďa Petr Nedvěd.