Další fiasko se sousedem v tabulce

Sedmý jarní turnaj OP jsme hráli na domácím hřišti Fifáku na ZŠ Moravské Málkovice v roli druhého domácího týmu. První zápas byl předem jasný, ale v druhém jsme měli bodovat jenže Panteři byli tentokrát lepší.

Sobota 15. června 2013, na hřišti ZŠ Moravské Málkovice, 10:00 a 12:00

Sapporo Manerov - Lazor-Domus Vyškov    5 : 11  (1:5)
Branky: Novotný Tomáš 2, Klúč Marek 2, Kolář Jan

Sapporo Manerov - Panteři Vyškov        1 : 4  (0:1)
Branka: Szendrei Luděk

V prvním zápase jsme chvíli vypadali dobře, ale brzy jsme dostali lacinou branku. Hosté se rozehráli a jakoby nic k tomu přidali pár branek. My hráli vcelku dobře, ale s minimálním brankovým efektem. V druhém poločase hosté mírně zvolnili a dovolili nám výsledek kosmeticky vylepšit. Druhý poločas jsme prohráli přijatelně 4:6.

V druhém zápase proti předposlednímu týmu jsme hráli otevřený futsal a ještě jsme vcelku dobře bránili. Za stavu 0:0 jsme si vypracovali dvě tutovky, jenže jedna skončila mimo branku a druhou vyrazil gólman ve skluzu, když horní polovina branky byla prázdná. Následoval trest na 0:1. To se ještě nic nedělo, ale do poločasu jsme ještě nejméně dvakrát mohli skórovat, ale selhali jsme. V druhém poločase se hrálo nahoru dolů, ale branky dávali jen hosté. Nám chyběl důraz a přesnost nejen střelby, ale také přihrávek. Branku jsme dokázali dát až v poslední minutě.

Postřehy z odehraného turnaje:
V prvním zápase jsme hráli lépe než bylo nutné a dokázali jsme dát několik branek.
V druhém zápase nás soupeř potrestal, když jsme v prvním poločase promarnili několik tutovek a v druhém poločase to již byla křeč bez velkých brankových šancí.
Již po několikáté jsme v druhém zápase hráli hůře než v prvním, asi slabší fyzička.
Při pohledu na tabulku a jarní zápasy s týmy spodní třetiny je evidentní příčina našeho umístění na předposledním místě: Krásensko 0:5, Marefy 4:6, Nafta Mouřínov 3:4, Panteři 1:4.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 15. června 2013, na hřišti ZŠ Moravské Málkovice:
- v brance: Milan;
- v obraně: Mara, Tomi (první zápas), Lukáš Kuba (druhý zápas) a Ondra Peitl;
- v útoku: Tomi (druhý zápas), Lukáš Kuba (první zápas), Franta, Jan Kolář a Luděk Szendrei.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.