První jarní tři body

Pátý jarní turnaj OP jsme hráli opět na domácím hřišti Orlovny Vyškov s šancí na body hlavně v druhém zápase. První jarní tři body přece jen jsou, ale z jiného zápasu.

Sobota 25. května 2013, na hřišti SA Orel Vyškov, 9:00 a 11:00

Sapporo Manerov - TJ Mouřínov        6 : 5  (3:4)
Branky: Novotný Tomáš 3, Klúč Marek 2, Kuba Lukáš

Sapporo Manerov - Nafta Mouřínov        3 : 4  (0:1)
Branky: Novotný Tomáš 3

V prvním zápase jsme se ujali vedení, ale pak nám hosté ukázali svou sílu a hlavně přesnými střelami otočili stav na 1:3. Ještě dvakrát jsme snížili na rozdíl jednoho gólu a takto jsme šli do druhého poločasu. Když hosté potřetí zvýšili náskok měli jsme namále, ale pak jsme přece jen začali „sklízet ovoce“ z poctivé hry, aktivního napadání s vysokým nasazením. Hosté znervózněli a přestali proměňovat šance, my se prosadili a postupně otočili skóre.

V druhém zápase proti poslednímu týmu jsme chtěli úspěch završit, ale hra se nám nedařila, hosté dobře bránili a hrozili nebezpečnými protiútoky do rozhozené obrany. V polovině poločasu přišel první trest a na nás přišla křeč. V druhém poločase jsme hru nedokázali zvrátit a bezzubý tlak hosté ještě dvakrát potrestali. Ve cca třicáté páté minutě jsme se konečně prosadili. Jenže následoval zbytečný faul ze vzdálenosti cca 12 m a nešťastná teč jinak jednoduché střely. Ve zvýšeném nasazení se nám zranil jeden obránce a jeden útočník. Přesto jsme vystupňovali aktivitu a vydřeli jsme snížení na rozdíl jednoho gólu. Jenže na srovnání či otočení skóre už zbylo málo času.

Postřehy z odehraného turnaje:
V prvním zápase jsme ukázali, že vítězit umíme a chceme.
V druhém zápase jsme se zalekli možnosti získat plný počet bodů a roztřásli se nám kolena.
Snaha byla, ale bylo to křečovité, plné nepřesností, které hosté trestali. Když už jsme se dokázali prosadit, tak jsme si ztížili pozici nešťastným vlastním gólem, který pak byl tím rozdílovým.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 25. května 2013, na hřišti SA Orel Vyškov:
- v brance: Milan;
- v obraně: Franta (druhý zápas), Mara, Roman Břoušek a Franta Dias;
- v útoku: Franta (první zápas), Hany (druhý zápas), Tomi, Jan Kolář a Lukáš Kuba.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.