Na Orlovně jsme pohrdli body

Čtvrtý jarní turnaj OP jsme hráli na domácím hřišti Orlovny Vyškov s šancí na body hlavně v druhém zápase. Prvnímu zápasu by slušela remíza, ale druhý jsme prohráli zbytečně.

Sobota 18. května 2013, na hřišti SA Orel Vyškov, 9:00 a 11:00

Sapporo Manerov - Bučanda Slavkov    6 : 8  (3:4)
Branky: Novotný Tomáš 4, Kuba Lukáš, Peitl Ondřej

Sapporo Manerov - JČ Marefy        4 : 6  (0:3)
Branky: Novotný Tomáš 2, Peitl Ondřej, Kolář Jan

V prvním zápase jsme se nestačili ani rozkoukat a už jsme tekli 0:2. Naštěstí jsme se chytili střelecky a vrátili jsme se do zápasu. Obranná činnost však měla nadále okénka a vždy po snížení jsme zase inkasovali. Nedokázali jsme to změnit celý zápas. Remíza nebyla daleko.

V druhém zápase jsme si asi mysleli, že nám to půjde automaticky a hosté se porazí sami. Probudili jsme se až ve druhém poločase za stavu 0:4. Zvýšili nasazení, zlepšili hru, dotáhli na 3:4, ale ve snaze dotáhnout obrat alespoň do remízy jsme zapomněli na zadní vrátka. Pak už si Marefy vedení pohlídali pozornou obranou a přesně zakončenými brejky.

Postřehy z odehraného turnaje:
Obě prohry byly jen o dvě branky, ale každá byla jiná.
Proti lepšímu týmu z dvojice hostů jsme byli jen o malinko horší. Hlavní chyby byly ve ztracených míčích při našich útocích a následných úspěšných protiútocích hostů.
Proti našemu sousedovi v tabulce jsme hráli první poločas ležérně a nezodpovědně. Vzpamatování se v druhém poločase na obrat nestačilo.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 18. května 2013, na hřišti SA Orel Vyškov:
- v brance: Milan;
- v obraně: Jurash, Mara, Roman Břoušek a Franta Dias;
- v útoku: Tomi, Jan Kolář, Ondřej Peit a Lukáš Kuba.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.