Nečekaný bod oceněním dobrého výkonu

Druhý jarní turnaj OP jsme opět hráli na hřišti v Mor. Málkovicích s šancí na body jen teoretickou. Naše dobrá hra vedla k bodu s Pivovarem. Proti United měli hosté v závěru více sil.

Sobota 27. dubna 2013, na hřišti ZŠ Mor. Málkovice, 10:00 a 12:00

Sapporo Manerov - Pivovar Vyškov         5 : 5  (2:2)
Branky: Novotný Tomáš 2, Poledník Jiří, Kuba Lukáš, Peitl Ondřej;

Sapporo Manerov - United Vyškov         2 : 5  (2:2)
Branky: Novotný Tomáš, Peitl Ondřej

Oba zápasy jsme opět hráli vyrovnaně, tentokrát jsme se snažili hrát ze zajištěné obrany a hru neotvírat.
V prvním poločase prvního zápasu nám tato taktika vycházela, dokonce jsme otevřeli skóre. Pak jsme sice museli brankově dotahovat, ale byli jsme stále v kontaktu díky aktivní obraně a proměňování rychlých protiútoků. To platilo také v druhém poločase. Hosté remízovali již v předchozím zápase s Fifákem a v polovině druhého poločasu zvýšil aktivitu, to se mu vyplatilo, když nám pět minut před koncem zápasu poprvé odskočil na dva góly. My se však nevzdali, vysunuli jsme obranu až na polovinu soupeře a přišla odměna v podobě dvou slepených branek a zaslouženého bodu.

Druhý zápas měl dlouho stejný průběh, první poločas skončil i stejným skóre. První polovina druhého poločasu byla přetahovanou a skóre se neměnilo. Ještě za stavu 2:3 jsme se snažili o srovnání a šance na to byly, jenže už nám to tam nechtělo padnout. To hosté měli více štěstí a své tři body ještě potvrdili.

Postřehy z odehraného turnaje:
Dobrý pocit z předvedené hry jsme měli po obou zápasech.
V prvním zápase se nám dařilo úspěšně zakončovat šance. Mrzet nás může špatné pokrytí dvou trestňáků a dvě nepřesné rozehrávky, které soupeř potrestal. Mohlo to být veselejší.
V druhém zápase jsme dělali méně chyb, ale soupeř dal své branky zaslouženě. United byl běhavější než Pivec, v druhém poločase nás pustil jen do několika šancí, na jejich lepší zakončení nám už chyběli síly. Dosavadní remízový průběh jsme nedokázali udržet.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 27. dubna 2013, na hřišti ZŠ Mor. Málkovice:
- v brance: Milan;
- v obraně: Jurash, Mara, Franta a Jan Kolář (druhý zápas);
- v útoku: Tomi, Ondra Peitl, Lukáš Kuba, Jan Kolář (první zápas) a Hany (druhý zápas).

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.