Neslavný podzim uzavřen

Osmý a tím poslední turnaj OP jsme hráli na domácím hřišti s malou šancí na body, výkony postupně zlepšujeme, ale soupeři byli lepší. Na Amor Vyškov i Orly Vyškov nám chyběla výdrž.

Sobota 3. listopadu 2012, na hřišti SA Orel Vyškov, 9:00 a 11:00

Sapporo Manerov - Amor Vyškov         4 : 11  (2:4)
Branky: Šišma Václav, Kuba Lukáš, Peitl Ondřej, Kolář Jan;

Sapporo Manerov - Orli Vyškov        4 : 10  (1:3)
Branky: Kolář Jan 2, Surák Luboš, Klúč Marek;

V prvním zápase jsme na Amor vlítli a polovinu poločasu jsme je nenechali hrát jejich hru, navíc jsme proměnili dvě nenápadné šance a vedli jsme 2:0. Pak však se podobně zadařilo Amoru a srovnali na 2:2. Od těch chvil se hosté dostali ke své kombinaci a navíc využívali naši otevřenou hru k protiútokům s přečíslením. Nárůst skóre jsme nedokázali zastavit.

Do druhého zápasu jsme nastoupili o hodně hůře. Projevila se určitá ztuhlost po hodinové přestávce a chytili jsme se až za stavu 0:3. Hru jsme opticky srovnali a dali také branku. Vypadalo to na vrácení se do zápasu.
Druhý poločas jsme drželi krok s hosty jen cca deset minut, pak se hra dostala do pozice z prvního zápasu a také výsledek tak dopadl..

Postřehy z odehraného turnaje a celého podzimu:
Výkon v tomto posledním turnaji ukázal postupné zlepšování, je vidět snaha o kombinaci plus je lepší a častější střelba. Výsledky vypadají hrozivě, ale tentokrát byli soupeři skutečně lepší.
Podzim byl bodově nejslabší za pět posledních sezón:
- mnoho hráčů přestalo chodit,
- ti nejlepší odešli do vyšších soutěží,
- nahradili je mladíci z Manerova, kteří se teprve učí,
- chybí kombinace, taktika a další futsalové návyky,
- je nutno dále pracovat na četnosti střídání a nasazení po celou dobu pobytu na place, vyhýbat se zbytečným ztrátám míčů chozením do plných a aktivitu po ztrátě míče, učit se správně volit kdy jít do kličky a kdy do kombinace.
Kladem podzimu nakonec je, že se podařilo tým personálně doplnit a celý podzim, až na jednu výjimku, jsme se scházeli v dobrém počtu. To je příslibem pro jaro.
Hrozilo totiž i odhlášení ze soutěže pro nedostatek hráčů: základ B-týmu tvoří 1+5 z nichž se jeden dlouhodobě zranil, z A-týmu chodí pouze 2 hráči, ostatní jsou na hostování, odstěhovaní či pracovně zaneprázdnění, navíc A-tým měl vloni 8 hráčů na hostování, kteří se vrátili do mateřských týmů.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 3. listopadu 2012, na hřišti SA Orel Vyškov:
- v brance: Milan;
- v obraně: Luba Surák, Mara a Franta;
- v útoku: Vašek, Kuba Lukáš, Ondra Peitl a Jan Kolář.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.