Chybí nám zkušenosti a teď také body

Na sedmý turnaj OP jsme jeli opět s otevřenou šancí na body, s výkonem jako proti Panterům bychom uspěli, ale byla z toho křeč jako proti Krásensku se špatným koncem. Bučanda i Marefy byly hratelné, ale něco nám chybělo.

Sobota 20. října 2012, na hřišti ZŠ Tyršova Slavkov, 11:00 a 12:00

Bučanda Slavkov - Sapporo Manerov    10 : 5  (7:3)
Branky: Kuba Lukáš 2, Peitl Ondřej 2, Hanák Pavel;

JČ Marefy - Sapporo Manerov        8 : 4  (2:3)
Branky: Hanák Pavel 3, Surák Luboš

Na první zápas jsme nastavili taktiku tak jak jsme se sešli, dva obránci a čtyři útočníci. Jenže to byla chyba lávky. Hned první útočná dvojice přetáhla střídání, druhá dvojice tuhla na střídačce a sledovala jak obrana nestíhá pokrývat zbytečná přečíslení po ztrátách míče. Dva brejky domácích a 0:2 bylo kruté, ale střídání útoku nepomohlo a další tři brejky vyšly na 0:4. Změna střídání jen zastavila nárůst rozdílu skóre, ale zápas byl rozhodnut.

Do druhého zápasu jsme nastoupili o hodně lépe. Po patnácti minutách jsme vedli 3:0 a domácí si ani moc neťukli. Pak se hra na pár minut srovnala, my zahodili cca dvě gólovky, naproti domácí si vytvořili svou první a hned jim to padlo. Před poločasem se dostali do hry další brankou a zase jsme měli problémy.
Druhý poločas jsme patnáct minut hráli lépe, ale drželi jsme jen jednogólový náskok, 3:2 a 4:3. Upadli jsme do hry jako v Krásensku, namísto hry ze zajištěné obrany jako proti Panterům jsme se snažili rozhodnout otevřenou hrou a konečné skóre je výsledkem.

Postřehy z odehraného turnaje:
Sestava byla podobná těm nedávným, ale chyběli nám jeden až dva klasičtí obránci, chvíli jsme to hráli jak je to napsáno, ale nedělalo to dobrotu, ztratili jsme tím první zápas.
Druhý zápas jsme hráli bez rozdělení rolí, ale fungovalo nám to jen 15 až 17 minut, pak si daná sestava usmyslela, že do konce poločasu udrží vedení 3:0, ale výsledek poločasu 2:3 nás usvědčil z nestřídání a netaktické hry. Tam se naše hra zbortila, během poloviny druhého poločasu domácí trpělivou hrou otočili na 4:5, my se tlačili do útoku, ale naráželi jsme na zformovanou obranu domácích, často jsme při útočení za každou cenu ztráceli míče a závěr zápasu tomu odpovídal, během posledních pěti minut jsme třikrát inkasovali z brejků domácích.
Tým se po sestupu áčka z KP stále hledá a dáváme dohromady více méně nový tým, takže se nemůžeme divit. Zkušenosti nepřijdou hned. V předchozích čtyřech ročnících jsme měli jednou dvanáct bodů a jinak kolem dvacítky. Na změnu současných desíti máme ještě tři zápasy.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 20. října 2012, na hřišti ZŠ Tyršova Slavkov:
- v brance: Milan;
- v obraně: Luba Surák a Franta;
- v útoku: Hany, Kuba Lukáš, Ondra Peitl a Jan Kolář.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.