Vlastními chybami jsme ztratili dva body

Na šestý turnaj OP jsme jeli opět s vírou ve tři body, když jsme je téměř měli, tak jsme dva darovali domácím. Krásensko bylo hratelné, Litrpool byl herně výše.

Sobota 13. října 2012, na hřišti SA Krásensko, 13:00 a 14:00

Krásensko - Sapporo Manerov        3 : 3  (1:1)
Branky: Poledník Jiří, Peitl Ondřej, Kolář Jan

Litrpool Studnice - Sapporo Manerov    6 : 2  (4:2)
Branky: Hanák Pavel, Poledník Jiří

První zápas
byl o počátku vyrovnaný, jen mírná převaha se místy stěhovala ze strany na stranu. Domácí se snažili o střelbu z každé pozice, my se do střel nepouštěli, ale snažili jsme se dotlačit míč až do branky. Domácím vyšla jedna povedená střela a pak jsme i my dotlačili míč do branky. Poločas 1:1 byl zasloužený.
Druhý poločas byla hra plně stejná, jen jsme si uvědomili nutnost střelby a v polovině poločasu nám to dvakrát parádně vyšlo. Napřed to Ondra napálil nechytatelně přímo z centru a pak Jurash podobně ze vzduchu nakopnul míč hlavou prodloužený z autového kopu. Měli jsme cca deset minut na udržení slibného výsledku. Řekli jsme si že budeme hrát více ze zajištěné obrany jako proti Panterům, ale nedařilo se nám to, podlehli jsme euforii. Když navíc domácí zrychlili a přitvrdili, byla z toho divoká hra nahoru a dolů. Na to jsme doplatili při jednom protiútoku domácích do naší otevřené obrany, ti přečíslení dva na jednoho využili. Stále jsme se nepoučili a tlačili se dopředu. Bylo z toho několik dobrých šancí, dvě dokonce tzv. tutovky, ale jednu vyškrábnul brankář na roh a druhou při přečíslení jsme dali do tyče a míč pak putoval po brankové lajně k domácímu brankáři u druhé tyčky. Nedáš dostaneš nastalo cca dvě minuty před koncem. To jsme zastavili útok domácích a při snaze rychle založit útok jsme opět o míč přišli. Bylo to u autové čáry, nevypadalo to nebezpečně, ani následná střela, ale Milan ji jen stěží vyrazil. No a na šestce byl opuštěný hráč domácích, který snadno dorazil přes ležícího gólmana. Pak nám domácí ukázali jak se brání výsledek, už nás k ničemu nepustili.

Do druhého zápasu jsme nenastupovali s ambicemi na body. Domácí byli jasně lepší a dostali se až k vedení o tři branky. Když jsme dokázali snížit na 2:3, bylo skóre vyrovnanější než hra. Domácí před poločasem přidali další branku po naší teči a vzali si hru zpět pod svou kontrolu.
Druhý poločas se poměr sil nezměnil a skóre narostlo jen mírně, díky zlepšené obraně celého týmu.

Postřehy z odehraného turnaje:
Sestava byla podobná té vítězné, jen chyběli Vašek a Lukáš Kuba, ale na počet nás bylo dost.
Krásensku chyběly tři opory, mělo se vyhrát, bohužel za chyby se platí.
Oddechový čas nevyužit (nikdo nepřipomněl), byla to také chyba, chtělo to zklidnění a návrat k osvědčené taktice hry ze zajištěné obrany.
Obranná činnost týmu působila opět dobře, jen těch závěrečných deset minut prvního zápasu bylo jaksi jiných.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 13. října 2012, na hřišti SA Krásensko:
- v brance: Milan;
- v obraně: Jurash, Pavel a Mara Klúč;
- v útoku: Hany, Franta, Ondra Peitl a Jan Kolář.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.