Na povinné tři body jsme se nadřeli

Na čtvrtém turnaji OP jsme očekávali tři body, ale překvapivě hodně jsme se na ně nadřeli. TJ Mouřínov byl nad naše síly, Nafta Mouřínov nás dlouho trápila.

Sobota 29. září 2012, na hřišti ZŠ Moravské Málkovice, 10:00 a 12:00

Sapporo Manerov - TJ Mouřínov        2 : 11  (0:4)
Branky: Peitl Ondřej 2;

Sapporo Manerov - Nafta Mouřínov    3 : 2  (2:1)
Branky: Hanák Pavel, Klúč Marek, Peitl Ondřej

Od začátku zápasu měli hosté mírnou převahu, ve čtvrté minutě došlo ke spornému zákroku před naší šestkou, trestný kop se hostům povedl a míč vymetl pavučinu v naší brance.
Za stavu 0:1 jsme vyrovnali hru, vytvářeli si šance, ale jejich proměňování je pro nás dnes velkým problémem. Když k tomu přidáme sprosté až zákeřné zákroky soupeře je to závažný problém. V cca šesté minutě se dostal do úniku sám na gólmana Jurash, stíhající bránící hráč ho vzal a "sundal" zákrokem přes kotníky. Jurash to dostal v době kdy nohou již došlápnul, takže byl "jen" silně nakopnut, odkulhal na střídačku, ale byl schopen pokračovat ve hře. To však nebylo vše. za necelé dvě minuty se do stejné situace dostal druhý Jirka. Mezera mezi ním a stíhajícím bránícím hráčem byla větší, přesto po "něm šel" a brnknul mu přes nohu, bylo to jasně vidět až z pozice brankáře, bohužel sudí byl "slepý", to je však nepodstatné. Jirka na vyosenou nohu plně došlápnul a skončil s natrženým vazem na zemi. Ještě z toho byl málem gólový protiútok. No ostuda futsalu. Hosté hráli podobně ještě několik minut a umravnili se až po našem jasném přitvrzení hry a následném slovním vyjasnění.
Bohužel nám zůstal jen jeden hráč na střídání. Hra se nám začala bortit po jedné chybě gólmana a dvou chybách při zakládání útoků těsně před poločasem.
V druhém poločase jsme se cca patnáct minut ještě drželi a stav 1:6 byl vzhledem k dané situaci přijatelný, ale pak nám plně došly síly i motivace. Hosté pak nezaslouženě vylepšovali své skóre.

Do druhého zápasu jsme vstoupili s vědomím povinných bodů, ale také s mírnou nervozitou z důvodu oslabení sestavy v předchozím zápase. Zápas byl vyrovnaný, měli jsme mírně navrch, ale neproměňovali šance. Nafta v druhém poločase vyrovnala hru i skóre a sahala po prvních bodech. Náporu hostů jsme odolali a v závěru jsme přidali rozhodující branku a vybojovali tři body.

Postřehy z odehraného turnaje:
Sestavě máme doplněnou o mladé perspektivní hráče, kteří herně vcelku zapadli, ale zatím se jim nedaří střelecky.
Mouřínováci potvrdili, že mají výkonnostně dva odlišné týmy, bohužel se ukázalo, že ti lepší toho z části dosahují tvrdou až zákeřnou hrou, ti slabší naopak hrají férově.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 29. září 2012, na hřišti ZŠ Moravské Málkovice:
- v brance: Franta;
- v obraně: Jurash, Ondra Peitl a Mara Klúč;
- v útoku: Jirka Václavík (jen 7 minut do zranění), Jan Kolář a Lukáš Kuba.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.