Nový ročník OP zahájen s třemi body

Při prvních dvou zápasech nového ročníku OP jsme podle aktuálních sestav měli na zisk tří bodů, které nakonec získali jen tak tak. Jantaři se vrátili do OP po roční pauze a tři body byly těsné, Kloboučky nás rozebrali kombinační hrou.

Sobota 25. srpna 2012, na hřišti ZŠ Moravské Málkovice, 10:00 a 12:00

Sapporo Manerov - Jantaři Nevojice    4 : 3  (3:2)
Branky: Tobolík Radek 2, Hanák Pavel, Václavík Jiří

Sapporo Manerov - Kloboučky         2 : 9  (2:3)
Branky: Tobolík Radek 2

Do soutěže jsme vstoupili po sestupu A-týmu z KP a následném sloučení obou týmů. Z hlediska OP se však nic nemění a také sestava na turnaj je srovnatelná s loňskou.

V prvním zápase jsme zahájili velmi dobře, byli jsme lepší v kombinaci, měli jsme častěji míč na kopačkách a prvních patnáct jsme se snadno dostali do tříbrankového vedení s dalším množstvím neproměněných šancí. Hosté vzápětí snížili, přesto jsme nadále měli převahu, jenže stala se jalovou. Vrcholem byla zbytečně obdržená druhá branka těsně před poločasem.
Druhý poločas byl dvacet minut v režii hostí, naše hra byla nervózní a nepřesná s nedostatečným pohybem. Držel nás Milan v brance, přesto to vypadalo na zasloužený obrat skóre pro hosty, který málem přišel deset minut před koncem. To Jantaři vyrovnali na 3:3.
Tři minuty před koncem přišla naše záchrana, když se Hany při nenápadné sólové akci probil přes dva protihráče a zavěsil.

Do druhého zápasu jsme vstoupili relativně dobře. Hosté byli o třídu lepší a první poločas byl stejný jako v předchozím zápase, jenže v obrácených rolích. My měli minimum šancí, ale udrželi jsme těsné skóre.
Druhý poločas vypadal stejně, jen my přestali proměňovat šance a hosté postupně zápas zaslouženě dovedli do jednoznačného skóre.

Postřehy z odehraného turnaje:
Dobré zahájení ročníku pokažené laxním přístupem ke hře dozadu s následným trápením ve finální kombinaci a střelecké koncovce.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 25. srpna 2012, na hřišti při ZŠ Moravské Málkovice:
- v brance: Milan;
- v obraně: Jurash, Franta a Mara Klúč;
- v útoku: Radek, Jirka Václavík, Hany a Lukáš Langhammer.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.