B-tým měnil lídra tabulky OP

Na sedmý jarní turnaj OP jsme zajížděli do Bučovic. Proti vedoucímu tandemu tabulky OP jsme na body vůbec nemysleli, ale v prvním utkání se nám vydařil úvod a tak jsme to zkusili. V druhém utkání se nám úvod nepovedl, ale i tak jsme byli spokojeni.

Sobota 9. června 2012, na hřišti SA Gymnázium Bučovice, 11:00 a 12:00

Sokol Bučovice - Sapporo Manerov     3 : 7  (2:3)
Branky: Tobolík Radek 5, Hanák Pavel, Kučera Vlastimil

Orli Bučovice - Sapporo Manerov     11 : 3  (6:2)
Branky:  Hanák Pavel, Tobolík Radek, Václavík Jiří

V prvním zápase domácí Sokol zahájil vlažněji a nedůrazně, my využili dva rychlé brejky a najednou jsme byli na koni. Domácí pak hráli trpělivě nátlakovou hru a v osmé minutě druhého poločasu srovnali na 3:3. Všichni přítomní očekávali dokončení obratu ve skóre, ale opak byl pravdou. V těchto chvílích nám pomáhalo i štěstí a domácí začali být více netrpěliví, tlačili se dopředu riskantněji, to nám vyhovovalo a znovu jsme dvakrát udeřili. Šest či sedm minut před koncem domácí vložili vše do hry s vysunutým brankářem.
Jenže bylo znát, že domácí nejsou v pohodě a my nejenže odolali i tomuto tlaku, ale ještě jme přidali další dvě branky dlouhými nákopy z vlastní poloviny do opuštěné branky domácích.

Druhý zápas měl úvod úplně opačný, vlažněji a nedůrazně jsme zahájili my. Domácí Orli se poučili a doslova na nás vlétli s velkým pohybem a sprškou střel. Během deseti minut zápas prakticky rozhodli dvěma tečovanými střelami a dvěma ukázkovými kombinacemi. My se sice nevzdávali, začali jsme hrát důrazněji a s větším pohybem, ale Orli již zápas kontrolovali a do otevřenější obrany přidávali další branky.

Postřehy z odehraného turnaje:
Povedlo se nám zopakovat či vlastně ještě překonat husarský kousek proti Pivovaru.
Všichni zahráli skvěle, ale přece jen hlavními postavami byli Milan a Radek. Ve druhém zápase se jim již tolik nevedlo, asi díky tome, že jsme již byli hodně spokojeni s předchozím zápasem a navíc v dané konstelaci výsledků jsme zařídili změnu lídra tabulky OP.
To už je naše specialita, porazíme lepší týmy (Orly Vy, Pivec, Studnici, Sokol), ale rupnem s Marefama. Ale o tom to je, proto je vždy o co hrát.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 9. června 2012, na hřišti SA Gymnázium Bučovice:
- v brance: Milan;
- v obraně: Pavel, Jurash, Vlasťa a Franta;
- v útoku: Radek, Jirka, Vašek a Hany.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.