Franta - Aktuality

B-tým ukončil bodovou sérii neslavně


Na pátý jarní turnaj OP jsme zajížděli na naše domácí hřiště do Moravských Málkovic v pozměněné sestavě, ale s dobrými vyhlídkami. V bodové ambice jsme věřili už v prvním utkání proti týmu Maref, jenže jsme si připomněli letošní výpadky A-týmu.

Sobota 19. května 2012, na hřišti SA ZŠ Moravské Málkovice, 9:00 a 11:00

Sapporo Manerov - JČ Marefy        4 : 7  (1:4)       
Branky: Lukeštík Pavel, Mašlík Bohuslav, Dobšíček Tomáš, Tobolík Radek

Sapporo Manerov - Bučanda Slavkov    3 : 5  (1:3)       
Branky: Hanák Pavel, Mašlík Bohuslav, Poledník Jiří

První zápas byl od prvních minut v naší režii. Na dlouhá období jsme hostům nepůjčovali míč, hosté se snažili forčekovat a při jedné takové akci těsně před naší šestkou získali faulem míč a snadno zavěsili. Sudí s podivem "rozpažil", že se nic nestalo, za chvíli přesto uznal naši spornou branku, i když se jen domníval, že míč byl už za čarou, tak ukázal na střed. To byla zřejmá kompenzace.
Od těchto chvil se naše hra rozsypala, byla plná chyb a nepřesností, nic nám nevycházelo. Přesto jsme se dostávali do zakončení, jenže tam jsme střídavě trefovali gólmana nebo tyčky, případně střely ani neprošly přes těsnou a důraznou obranu hostí.
Hlavně vždy, když jme branku dali a dostávali hosty pod tlak, tak jsme zpodili hrubku a umožnili soupeři držet dostatečný brankový rozdíl.
Branky tedy padaly hlavně na naší straně: jedna po rohu, když naši hráči ještě spali, dvakrát měl soupeř plno prostoru těsně před šestkou a trefil přesně odrazem o tyč, zbývající tři branky padly ze sólových nájezdů na gólmana, který po zápase zahodil rukavice a až těsně před druhým zápasem se nechal ukecat k pokračování mezi tyčemi.

Druhý zápas jsme se předchozí fiasko snažili odčinit, hra byla podstatně lepší celý zápas, proti podstatně silnějšímu soupeři byla hra vyrovnaná s větším počtem šancí na našich kopačkách, ale depku z prvního zápasu jsme v zakončení nedokázali smazat. Náš futsalový projev a pocit ze zápasu byl již lepší, ale přesto hosté zaslouženě zvítězili.

V obou zápasech se jedná o naše první historické prohry s těmito týmy !!!

Postřehy z odehraného turnaje:
Z úspěšné šestibodové sestavy z minulého hracího dne zbyli jen dva hráči, Radek a Franta.
Doplnění čtyřmi hráči, kteří běžně nastupovali za A-tým bylo nadějné. Že nás přehraje předposlední tým OP nikoho nenapadlo ani ve snu.
Tato skutečnost vede k myšlence, že základ týmu pro OP by měli tvořit hráči B-týmu a pak je doplnění hráči A-týmu prospěšné. Převaha hráčů A-týmu vede k podcenění soupeře a obrat ve hře bývá složitý a ve výsledku někdy nemožný.
Naše hra se vyznačovala bezzubým útokem, neúspěšné zakončování bylo často smolné, ale hráči A-týmu by si s tím měli umět poradit. Jenže opak byl pravdou, navíc hráči často opomněli pokrýt protiútoky a přečíslení do naší obrany byla nezvykle příliš častá.
Bránění týmu nebylo těsné a soupeř měl až příliš prostoru pro zpracování míče a vlastní kombinace, výsledkem byla naše snadno prostupná obrana, kterou gólman neměl šanci nahradit, navíc se mu sólové nájezdy soupeře nedařilo řešit.
Naplnilo se nechtěné proroctví vzešlé z předzápasové diskuse Franty a Božina. Franta: "Pro úspěch v OP je třeba stejné nasazení jako v KP." Božin: "To myslíš jako v posledním zápase KP zahájení stavem 1:6? Franta: "Když to pak také otočíme na výhru, tak klidně."
První zápas jsme skutečně "dovedli do stavu 1:5, ale otočit ho do výhry jsme nedokázali. Marefy, na rozdíl od Slovanu Brno, odolaly.
Závěrem: Tolik chyb v obranné činnosti a tolik zmařených šancí na gól jsme snad ještě nikdy nepředvedli.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 19. května 2012, na hřišti SA ZŠ Moravské Málkovice:
- v brance: Franta;
- v obraně: Pavel, Božin a Dobša;
- v útoku: Radek, Hany a Jurash.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.