A-tým zakončil sezónu důležitým vítězstvím

Utkání krajského přeboru bylo poslední v tomto ročníku a mělo rozhodnout zda budeme tabulku KP uzavírat nebo unikneme o jedno místo výše, náš soupeř již má klid uprostřed tabulky. Jeli jsme do Pohořelic vyhrát nad Slovanem Brno, ale začátek zápasu se nám hodně nepovedl.

Sobota 28. dubna 2012, SH Pohořelice, 18:30

Slovan Brno - Sapporo Manerov        8 : 9  (6:4)
Branky: Mašlík Bohuslav 4, Pacula Petr 3, Tobolík Radek, Spáčil Petr;

Na zápas jsme jeli s vírou a odhodláním, ale kolize termínu s velkým fotbalem nám vyřadila některé opory, takže nás bylo jen 1+6, ale v dobré kvalitě. Jenže opožděný začátek zápasu a jeho důležitost nám svazovala nohy a na kopačky vnesla nervozitu. V polovině poločasu jsme se probrali až za stavu 1:6. Domácí se asi s tímto stavem uspokojili, dali nám více času na zpracování míče a prostoru ke kombinaci. Když jsme dali gól a zklidnili se, začala se karta obracet a poločasový stav skóre 4:6 už byl přijatelný a vrátil nás do zápasu.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s přesvědčením, že můžeme nějaký bod uhrát. A v nastalé euforii jsme otočili stav na 8:6. Zase to vypadalo lépe pro nás, ale tady se domácí také dokázali zbráborat a nastalo velké drama. Domácí se vrhli do power play cca 8 minut před koncem, dlouho nás mleli bez brankového efektu. Potom jsme přece jen dostali branku, tak 3 minuty před koncem po naší chybě a pak hned druhou na vyrovnání. Nám by to stačilo, ale domácí chtěli vyhrát a stále hráli bez gólmana. V poslední minutě vše rozhodl Božin, což je pro nás lepší.

Postřehy z odehraného zápasu:
Naše motivace byla přece jen větší než u domácích, oni mohli ztratit šesté místo nebo získat místo páté, ale my měli možnost i při remíze utéci z posledního sestupového místa.
Domácí se naštěstí sešli jen ve stejném počtu 1+6 jako my, to jim ještě umožnili sudí, přestože ve futsalu neexistuje čekací doba, tak na zahájení zápasu jsme čekali více než 10 minut - až se domácí sešli na počet 1+4, další dva hráči jim přišli ještě později.
Výhrou jsme potvrdili, že v KP jsme schopni hrát, že jsme přežili dvojnásobnou krizi danou změnou ve vedení A-týmu a dlouhodobými zraněními či odchody klíčových hráčů. Řešení této situace až v průběhu soutěže nebylo příliš úspěšné a řada hostujících hráčů neprokázala kvality pro KP případně se ukázali na 1 až 2 zápasy.
Soutěž KP jsme zachránili a je na nás, aby jsme se včas rozhodli pro pokračování v příštím ročníku KP a A-tým vhodně doplnili ještě před zahájením soutěže !!!

Naše sestava na zápase KP v sobotu 28. dubna 2012, SH Pohořelice, 18:30:
- v brance: Milan;
- v obraně: Petr Spáčil, Božin a Dobša;
- v útoku: Jurash, Radek a Petr Pacula.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.