B-týmu se na jaře daří a opět bodoval

Na čtvrtý jarní turnaj OP jsme zajížděli na naše domácí hřiště do Moravských Málkovic v malém počtu, ale v dobrém obsazení. V bodové ambice jsme věřili až v druhém utkání proti Krásensku a že jsme tříbodovou jarní šňůru zvládli už proti šesté Studnici je "úžasné".

Sobota 5. května 2012, na hřišti SA ZŠ Moravské Málkovice, 10:00 a 12:00

Sapporo Manerov - Litrpool Studnice    4 : 2  (1:1)
Branky: Tobolík Radek 4

Sapporo Manerov - Krásensko         8 : 4  (5:3)
Branky: Tobolík Radek 4, Surák Luboš 3, Kučera Vlastimil

První zápas byl od prvních minut vyrovnaný a průběh neodpovídal devatenáctibodovému rozdílu dosud získaných bodů. Věděli jsme, že hru hostí tvoří kapitán, vedoucí a trenér týmu v jedné osobě, dávali jsme si na něj větší pozor. Ale bylo to náročnější, protože několik dalších hráčů v poslední době vyrostlo na kvalitě, proto jsou hosté v horních patrech tabulky. Hosté měli v prvním poločase mírně navrch a ujali se také zaslouženě vedení. My se drželi v kontaktu díky poctivé hře celé sestavy a díky pohotové střelbě Radka.
V druhém poločase to deset minut probíhalo stejně, hosté se ujali znovu vedení, ale Radek opět zajistil srovnání skóre. Dalších deset minut jsme překvapivě měli mírně navrch my a zúročili jsme to promítnutím do skóre na 3:2. Naše vedení jsme nečekali také díky srovnání střídaček, hosté měli šest hráčů na střídání, ale my jen jednoho. Závěrečných pět minut bylo proto náročné z hlediska udržení tempa. Hosté nás dost točili, ale dvě minuty před koncem zvýšil svou střeleckou bilanci Radek dobře zakončeným brejkem. Hosté se sice snažili nadále, ale už nebyli tak nebezpeční a naše vedení jsme už s přehledem udrželi.

Druhý zápas měl dobrý a napínavý průběh, ale téměř celý zápas jsme měli mírně navrch my. Také jsme se ujali vedení, které jsme drželi až do konce zápasu. Střelba branek už nebyla jen na Radkovi, blýskl se také Luba. Sice jsme si v polovině druhého poločasu nechali snížit na 4:3, ale závěr zápasu jsme ovládli, jakoby jsme hráli se čtyřmi hráči na střídačce jako hosté. V slunečném a dusném počasí to byl dobrý počin!

Postřehy z odehraného turnaje:
Turnaj za šest bodů si v počtu 1+5 ceníme dvojnásob.
Na závěr podzimu se nám to podařilo hned dvakrát a jak nám to pomohlo v tabulce OP. Stav se sedmi body na čtrnáctém místě s jedním bodem náskoku na předposlední tým byl neutěšený, ziskem dvanácti bodů jsme se posunuli na jedenácté místo s desetibodovým náskokem na tři týmy, které se dělily o předposlední místo tabulky OP.
Jarní tříbodová série se všem líbila, posunula nás na desáté místo a její vylepšení na šest bodů je moc dobré, to nás sice neposunulo v pořadí, ale upevnili jsme si pomyslné vedení spodní poloviny tabulky OP.
Každé prodloužení, byť jen tříbodové bude příjemné a zopakuji z minula: hra pak všechny baví.
Navíc porazit Studnici bylo dobré, jelikož podzimní zápas nám nevyšel a oni nám doma uštědřili debakl. V minulých třech sezónách jsme tak hráli vyrovnané zápasy také na body a dosáhli jsme na zápasovou bilanci 3:3.
Krásensko má tým podobný, ale jeho kvalita roste pomaleji a vyrovnaná zápasová bilance předchozích dvou sezón byla jejich úspěchem, proto nás těší letošní bilancew 2:0.  V minulých třech sezónách jsme tak dosáhli na zápasovou bilanci 4:2.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 5. května 2012, na hřišti SA ZŠ Moravské Málkovice:
- v brance: Milan;
- v obraně: Luba a Viťa;
- v útoku: Radek, Vlasťa Kučera a Franta.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.