B-tým na jaře už potřetí získal tři body

Na třetí jarní turnaj OP jsme nemuseli nikam daleko. Na vyškovské Orlovně nás přivítali domácí Orli a Amor. Sešli jsme se v dobré sestavě a plánovali úspěšný boj o body.

Sobota 21. dubna 2012, na hřišti SA Orel Vyškov, 9:00 a 10:00

Orli Vyškov - Sapporo Manerov         2 : 3  (1:0)
Branky: Tobolík Radek 2, Novotný Tomáš

Amor Vyškov - Sapporo Manerov         8 : 3  (2:1)
Branky: Šišma Václav, Kučera Vlastimil, Novotný Tomáš

První zápas byl od prvních minut vyrovnaný a průběh neodpovídal dvacetibodovému rozdílu dosud získaných bodů. Zápas spíše připomínal derby tréninkových sparingpartnerů, soupeři předvídali co udělá protivník, hra byla dost útočná a nahoru-dolů, ale jasných šancí bylo málo, takže se dal očekávat těsný výsledek. My věřili útočné dvojici Tomi - Radek, jenže si na ně Orli dávali velký pozor a dlouho měla lepší šance dvojice Vašek - Vlasťa. Stalo se to co se nám stává, že soupeř je efektivnější v zakončení, no a v polovině druhého poločasu to už bylo 0:2.
Sázkaři by nás již odepsali, ale my stále věřili, že to musí přijít. A ono to přišlo, když se deset minut před koncem chytře lobem prosadil Tomi a naše akcie rapidně stouply. Když pět minut před koncem Radek po kombinaci s Viťem a Tomim vyrovnal, cítili jsme úlevu, srovnání úspěšnosti v zakončení a jakousi spravedlnost paní Štěstěny. Tu jsme si asi naklonili, když Radek za dvě minuty křížnou střelou podstřelil domácího gólmana a dokonal otočku ve skóre. Domácí přistoupili ke hře bez brankáře, my se ještě hodně zapotili, ale cenné tři body jsme uhájili.

Druhý zápas měl dobrý a napínavý průběh jen v prvním poločase. Domácí měli sice optickou převahu, ale brankových šancí o mnoho více neměli. Vyrovnané skóre měli na svědomí oba brankáři a dobré obrany na obou stranách.
Druhý poločas nás Amor již rozebíral více a od stavu 1:4 se hrálo uvolněněji a útočněji z obou stran. Výsledek jsme částečně korigovali, ale Amor byl v kombinacích přesnější a rychlejší. Mnoho jejich šancí zmařila naše obranná činnost a Milan. Jen škoda cca tří branek, které jsme domácím umožnili vstřelit zbytečně. Domácí vyhráli zaslouženě, ale rozdíl skóre mohl být menší.

Postřehy z odehraného turnaje:
Nechci to zakřiknout, vytvořili jsme tříbodovou minisérii a všem by se nám líbilo ji co nejvíce prodloužit. Mít každý turnaj ohodnocený alespoň třemi body je příjemné a hra pak všechny baví.
Navíc Orly bylo třeba porazit, jelikož podzimní zápas nám nevyšel a Orli nám v MM uštědřili debakl. V minulých sezónách jsme hráli vyrovnané zápasy a výhry se střídaly. No tak s nadsázkou jsme byli na řadě s bodama my.
Amor má vyrovnanější tým, má mnoho hráčů se zkušenostmi z KP a divize, no a hraje futsal jiné úrovně. Snad se nám někdy podaří podobný husarský kousek jako minule s Pivcem.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 21. dubna 2012, na hřišti SA Orel Vyškov:
- v brance: Milan;
- v obraně: Franta, Pavel a Viťa;
- v útoku: Tomi, Radek, Vlasťa Kučera a Vašek.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.