B-tým po letech porazil Pivec

Na druhý jarní turnaj OP jsme zajížděli na naše domácí hřiště do Moravských Málkovic v torzu sestavy. V bodové ambice jsme ani koutkem duše nevěřili, snad pokusit jsme se chtěli proti United a že jsme hru zvládli za tři body proti Pivovaru je "bomba".

Sobota 14. dubna 2012, na hřišti SA ZŠ Moravské Málkovice, 9:00 a 11:00

Sapporo Manerov - Pivovar Vyškov     5 : 2  (1:2)
Branky: Hanák Pavel 2, Spáčil Petr 2, Šišma Václav

Sapporo Manerov - United Vyškov        5 : 7  (0:2)
Branky: Šišma Václav, Lukeštík Pavel, Hanák Pavel, Spáčil Petr, Kučera Vlastimil

První zápas byl od prvních minut v režii hostí a my byli zatlačeni do obrany. V naší sestavě byl vlastně jen jeden klasický útočník a všichni ostatní mají označení obránce nebo univerzál. Do poloviny poločasu jsme odolávali a všechny šance jsme blokovali nebo je kryl Milan v brance. Cca v 18. a 20. minutě se hosté přece jen zaslouženě prosadili. My hrozili jen z brejků, ale některé byly nadějné. Z jednoho jsme těsně před poločasem snížili a byli spokojeni, že debakl nám zatím nehrozí.
V druhém poločase se dlouho hrálo podobně jako závěr prvního poločasu, ale navrch měli oba brankáři. V 35. minutě jsme dokonce vyrovnali na 2:2 a ani my jsme nevěřili vývoji skóre.
Stále jsme čekali, kdy hosté přidají další gól a konec bude "v normálu". Ale cca ve 45. minutě nám vyšel jeden z našich dalších brejků, čímž jsme dokonale otočili skóre a Pivec se nečekaně rozsypal. My v nastalé euforii dokonce přidali další podobné góly a potvrdili jsme tři body. Po zápase v nás propukla obrovská radost střídaná údivem či šokem. Prostě "bomba".

Druhý zápas měl dlouho podobný průběh, ale bylo znát, že mladí kluci z United se prosazují o něco snázeji než Pivec, přesto jsme v prvním poločase také obdrželi jen 2 branky, ale nedostávali jsme se k podobně nebezpečným brejkům, takže na našem kontě byla nula.
V úvodu druhého poločasu jsme však brankově prosadili také a vypadalo to na pokračování podobnosti s prvním zápasem. Bohužel jen cca pět minut, pak hosté přidali třetí gól a podobnost skončila. Naše první branka nás nakopla a rvali jsme se dále o dobrý výsledek.
Nakonec jsme dali stejný počet branek jako v prvém zápase, ale hosté si stále dokázali držet alespoň jednobrankový rozdíl. Na body či alespoň jeden bod jsme nedosáhli, ale vzhledem k dané sestavě je i tento výsledek pro nás ctí.

Postřehy z odehraného turnaje:
Do sestavy nám hodně zasáhl hokejový turnaj na počest Emilu Pilouškovi, do něhož se zapojili tři naši hráči. Někteří další léčili šrámy po pátečním zápase A-týmu.
Přesto se nám podařilo navázat na dobré zahájení jara a nadále držíme dobrou 10. pozici v tabulce OP.
Pivec jsme za doby existence B-týmu již jednou porazili přesně pře třemi roky, ale to tenkrát Pivec hrál či spíše nehrál v počtu 1+3.
Základ B-týmu tvořili hráči dřívějšího Senioru či Poldaufu a ten naposled porazil Pivec na jaře roku 1999 výsledkem 2:1.
Zajímavé je srovnání s United, kteří jsou věkem 20 až 25 let, kdežto my nastoupili ve věkovém průměru nad 41 let. To nám to "kazil" Vlasťa, který má 26. Navíc hostů bylo 1+9.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 14. dubna 2012, na hřišti SA ZŠ Moravské Málkovice:
- v brance: Milan;
- v obraně: Franta, Pavel a Peťa Spáčil;
- v útoku: Hany, Vlasťa Kučera a Vašek.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.