A-tým na lídra tabulky KP nestačil

Utkání krajského přeboru mělo jasného favorita, hosté vedou tabulku KP a jsou hlavním kandidátem na 1. místo a postup do divize. V domácí hale na Purkuňce jsme přesto chtěli bojovat o záchranářské body s Arsenal Taurito Kuřim, ale naděje nám vydržela jen poločas.

Pátek 13. dubna 2012, SH ZŠ Purkyňova, 19:00

Sapporo Manerov - Arsenal Taurito Kuřim        4 : 10  (3:4)
Branky: Tobolík Radek 2, Mašlik Bohuslav, Babica Jiří

Na zápas jsme sešli bez hostujících hráčů, přesto ve slušné sestavě, ale hned v první a páté minutě nám hosté předvedli v čem jsou silní. Sebrali nám míč při naší kombinaci, bleskově se dostali před Jacka a nedali mu šanci na úspěšný zákrok. Naše hra však nebyla špatná a Bába po dobře sehraném rohovém kopu ve třetí minutě vyrovnal na 1:1. Pak na druhou branku hostí odpověděl Radek v osmé minutě, když po dlouhém pasu až před šestku hostí nasadil přesný lob na gólmana. Pak ve hře nahoru dolů nebyl nikdo úspěšný, avšak hosté se v desáté a dvanácté minutě prosadili okopírováním naší první branky. Výsledek poločasu ještě v jeho závěru zachránil Radek korekcí na jednobrankový rozdíl.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s přesvědčením, že můžeme nějaký bod uhrát, ale hosté nás čtyřmi brankami ve dvouminutovém intervalu vyvedli z omylu. Při páté a šesté brance jsme jim dali před šestkou jen o málo více prostoru a hosté okamžitě přesnou střelbou trestali. Hosté pak už ani netvořili hru, ale stále velmi aktivně a těsně napadali a tím si vytvářeli prostor na protiútoky či brejky a ani nemuseli být v přečíslení, avšak proměňovali skoro každou šanci. Branky sedmá a další kopírovaly ty první dvě. V závěru ještě Božin korigoval výsledek z desítky.

Postřehy z odehraného zápasu:
Naše naděje na únik z posledního místa tabulky stále žije, takže jsme se pustili do lídra soutěže s vervou a v plném nasazení. V tomto stylu hry však byli hosté lepší, když ještě přidali celoplošné aktivní napadání.
Trpělivá hra ze zajištěné obrany by asi byla vhodnější, ale to není náš styl hry.
V prvním poločase se opět sudím nepodařilo písknout některé jasné fauly a upřeli nám tak nějakou tu desítku, protože i přes tuto benevolenci jich 5 nasbírali. Kladem z naší strany bylo, že jsme tyto situace ustáli bez komentářů a protestů, čímž jme se stále drželi ve hře a ne ve sporech se sudími.
Teď je na tahu Tornádo a potřebujeme pomoc od jeho zbývajících soupeřů: Klobouček a Kuřimi.
Na nás je vydobít si naději výhrou na Slovanem. Pak to bude na kopačkách Tornáda, které má hrát ještě dva zápasy, ale oba soupeři body potřebují a „nepustí“ jim je.

Naše sestava na zápase KP v pátek 13. dubna 2012, SH ZŠ Purkyňova, 19:00:
- v brance: Jack;
- v obraně: Petr Spáčil, Božin a Jurash;
- v útoku: Tomi, Radek, Mike a Bába.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.