Konečně vydařený zápas a tři body pro nás

Utkání krajského přeboru mělo jasného favorita, domácí soupeř se v tabulce KP snaží dostat na bednu. V Křenovicích jsme se neztratili a domácím jsme udělili lekci z bojovného futsalu.

Pátek 6. dubna 2012, SH Křenovice, 20:00

FC Kloboučky - Sapporo Manerov        2 : 3  (1:0)
Branky: Podaný Lukáš 2, Tobolík Radek

Domácí tým disponoval od počátku zápasu dobře organizovanou hrou, a to i přestože odehrál celý zápas bez střídání. Hráči Sappora se opět sešli v pozměněné sestavě. Avšak v sestavě, která se před lety zasloužila o postup do KP. Hráči se dlouho nehledali a k dobré organizaci naší hry přispěl i zkušený matador Víťa Indrák :-) Hráči Sappora dlouho odvraceli nápor velice dobře organizované hry soupeře a i přes četné signály a rotace hráčů soupeře si vytvářeli šance. Ovšem bez efektu. Hráči Klobouček také neoplývali zrovna přesnou muškou. Jedinou brankou k vidění v 1. poločase byla trefa domácího hráče při špatné komunikaci manerovských hráčů a následném přečíslení 2 na 1. Poločas tak skončil 1:0.

Druhý poločas pokračoval ve stejném světle jako ten první. Avšak v polovině poločasu se probudili i manerovští útočníci a k obratu zavelel Rada Tobolík. Kdo by si myslel, že hráči Klobouček po prvním poločase fyzicky odpadnou, tak ten se pletl. Ba naopak po celý zápas jich bylo plné hřiště a opticky měli navrch. Jenže pozorná obrana a dobře chytající Jack neumožnili soupeři skórovat. A tak ke změně skóre opět zaveleli manerovští. Konkrétně 5 minut před koncem vyslal signál k obratu Mike. Domácí na nic nečekali a uchýlili se ke hře bez brankáře, které jsme dokázali dlouho čelit. Avšak 2 minuty před koncem se přeci jen jedna střela ujmula a bylo srovnáno. Proti tečované střele obráncem neměl Jack šanci. Už by se zdálo, že se oba soupeři s remízou spokojí. Avšak hladové Kloboučky chtěli atakovat přední pozice v tabulce KP a jen jeden bod jim nestačil. Hrála se opět power play. Ovšem nic z toho již nevytěžili.
Chybělo 6 sekund do konce a někteří hráči už si asi utírali pot z čela a viděli se snad už na tom zaslouženém pivku. Domácí brankář vyhodil míč za půlku s tím, ať se s ním děje do konce cokoli... A také že dělo.. Dobša poslal hlavičkou míč na Mika a ten si míč potáhl do strany a zbavil se tak dvou hráčů Klobouček.
Těsně před klaksonem hlásícím konec zápasu vyslal na domácího brankáře tvrdý projektil, za kterým se nestihl gólman ani otočit. Takový závěr si představoval pár vteřin před koncem málo kdo, vždyť míč byl jěště na cestě do sítě, když už zněl naplno klakson. A jen díky cca rok platnému pravidlu gól platil, toto pravidlo je známější z košíkové.
Bravo, překvapivé vítězství 2:3 pro Sapporo bylo až kruté pro hráče Klobouček, kteří se vydali ze všech sil.
K dobré hře přispěli i kvalitní výkony rozhodčích, a tak mohli manerovští být po dlouhé době spokojeni nejen se sebou.

Poznámka: Komentář k zápasu dodal Jurash.

Naše sestava na zápase KP v pátek 6. dubna 2012, SH Křenovice, 20:00:
- v brance: Jack;
- v obraně: Petr Spáčil, Dobša a Viťa;
- v útoku: Radek, Mike a Jurash.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.