Další zbytečně ztracený zápas

Utkání krajského přeboru mělo být vyrovnané, soupeř se v tabulce KP nacházel těsně před námi, ale už to opět neplatí. V domácí hale na Purkuňce jsme měli bojovat o body s SK Líšeň Brno, ale bojovali jsme se sudími.

Sobota 24. března 2012, SH ZŠ Purkyňova, 19:30

Sapporo Manerov - SK Líšeň Brno     3 : 9  (2:4)
Branky: Tobolík Radek 3;
ŽK: Brtník Lukáš;
ČK: Brtník Lukáš, Fürst Marek

V sestavě chyběl zraněný Božin, ale jinak sestava vypadala vcelku dobře. Bohužel již v šesté minutě za stavu 0:1 se začala rozpadat po úplně zbytečném karetním vystoupení Lukáše, komentář níže. Další "hřebíček do rakve" zatloukl ve čtrnácté minutě Mara nepřiměřeným zákrokem mimo brankoviště ve snaze napravit hrubku obrany. Hosté měli usnadněnou roli a trestali brankami v naší síti po obou ČK. Namísto remízového poločasového výsledku jsme získali dvougólovou ztrátu a rozpadlou sestavu.
Druhý poločas již byl o ničem.
Jediným faktickým nebezpečím pro branku hostí byl Radek.

Postřehy z odehraného zápasu:
Soupeř byl opět hratelný a my měli solidní sestavu.
O lepší výsledek za nějaké body jsme se připravili sami, protože jsme opět neustáli výroky sudích. Jme nepoučitelní, dvě základní pravidla rozhodování sudích jsem připomínal v komentáři k zápasu s Agromeli, samozřejmě zbytečně.
Takže moje poznámka jinak:
Soupeřem, kterého lze v zápase porazit za tři body nebo alespoň za bod jeden jsou protihráči, stačí dát více branek než oni.
Soupeřem, kterého porazit nelze a ani získat jediný bod jsou sudí, my s nimi často bojujeme a výsledek zápasu nám zákonitě uniká.
Viz tento zápas: Lukáš jde do úspěšného skluzu, mimo protihráče, jenže o něj lehce, ale viditelně zavadí, sudí píská faul bez karty (i když by ji dle pravidel měl udělit), Lukáš se však teatrálně diví a kartu si výslovně vykoledoval, k dalšímu nesmyslně výrazně přispěl Radek, jehož urážku sudí vložil do úst Lukášovi, ten to odnesl za něj a pro tuto sezónu v KP skončil.
Jak dlouho budeme ještě "bojovat s větrnými mlýny"? Naše ztráta na chvostu tabulky narůstá a konec sezóny je již na dohled.

Naše sestava na zápase KP v sobotu 24. března 2012, SH ZŠ Purkyňova , 19:30:
- v brance: Mara Fürst (14 minut), Horis;
- v obraně: Dobša, Horis (14 minut), Lukáš a Jurash;
- v útoku: Radek, Tom Fürst, Břeťa Usnul a Tomi.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.