Franta - Aktuality

Další těsný zápas konečně za bod


Utkání krajského přeboru mělo znovu jasného favorita, soupeř se nacházel na druhé příčce tabulky KP, po skvělém výkonu jsme se o tři body připravili sami. V domácí hale na Purkuňce jsme měli na lopatě Agromeli Brno.

Sobota 10. března 2012, SH ZŠ Purkyňova , 19:00

Sapporo Manerov - Agromeli Brno     4 : 4  (3:2)   
Branky: Tobolík Radek 2, Horváth Jakub 2;
ŽK: Brtník Lukáš, Poledník Jiří, Fürst Marek;
ČK: Mašlík Bohuslav

Proti favoritovi jsme hráli bez respektu vědomi si naší dobré sestavy. Hrál se futsal ze zajištěných obran, ale v tempu a nasazení, takže se bylo na co dívat a šance byly také na obou stranách. V sedmé minutě jsme se ujali zaslouženě vedení, když se Kuba chytře uvolnil u značky desítkového kopu a skrytou střelou za obránci překvapil brankáře hostí. Ti pak ukazovali proč jsou v KP tak vysoko, jejich útočná aktivita nebyla četnější té naší, navíc byla přesnější, důraznější a nebezpečnější. V desáté a čtrnácté minutě z toho vyšel obrat skóre. Jenže my se nenechali zaskočit. V osmnácté a dvacáté minutě jsme zúročili naše přednosti. Napřed Radek po spolupráci s Bóžou z blízka vyrovnal a pak Kuba ve spolupráci s Lukášem a Bábou nám vrátili vedení. Za poločas bylo zasloužené jelikož jsme byli přibližně v tomto poměru lepší a navíc vynikal Mara v brance.
V druhém poločase jsme pokračovali v dobré hře, jenže hosté nepřijeli prohrát, hráli chytře, nehnali se do útočení bezhlavě, ale těžili z již popsaných předností. V cca šesté minutě to již vypadalo na ochabnutí jejich tlaku, hlavně ztráceli přesnost střelby a finálních přihrávek. Jenže v další minutě udeřilo a hosté srovnali skóre. My si uvědomovali, že dnes máme na tři body. Jen sudí byli jiného názoru, již od počátku posuzovali naše zákroky přísněji, viz postřehy níže, když to v druhém poločase přesáhlo únosnou mez, stačil jeden nepřesný výrok sudího na půlící čáře, když soupeř vlastní chybou zakopnul o Jurashe. Písknutý faul proti nám Jurash zkritizoval, čímž si vysloužil ŽK, k tomu se přidal Božin a vysloužil si totéž. Jenže už jednu ŽK měl, tak následovala sprcha.
Pak jsme během chvíle dovršili pátý faul a postupně jsme čelili třem desítkám, z nichž jedny byla také po faulu hostí, viz postřehy níže. Jednu desítku hosté proměnili a vypadalo to na opakování řady předchozích zápasů s těsnou prohrou. Na opětovné vyrovnání jme měli už jen dvě a půl minuty. Náš drtivý tlak vyvrcholil vymetením šibenice a zaslouženým vyrovnáním. Svou dřívější formu z doby před zraněním začíná nacházet Radek.

Postřehy z odehraného zápasu:
O lepší tříbodový výsledek jsme se připravili sami, protože jsme neustáli nepřesnosti sudích. Jme nepoučitelní a často zapomínáme vůči sudím na dvě základní pravidla:
1. Sudí má vždy pravdu! 2. Nemá-li sudí pravdu, pak platí pravidlo č. 1.
K tomu moje poznámka: Prakticky žádný sudí nevezme své rozhodnutí zpět, čímž by přiznal svou chybu!
Druhý tým tabulky KP jsme měli na lopatě, v době našeho tlaku ve střední části druhého poločasu sudí evidentně posuzovali stejné situace velmi rozdílně, hlavní přirovnáni: velmi přísná ŽK pro Boba za taktický faul uprostřed hřiště (hosté by se dostali do přečíslení 2 na 1) a taktický faul pár metrů před šestkou na Kubu na jasnou ČK bez udělení karty (Kuba by šel sám na gólmana hostů), pak v závěru zápasu otočený faul na Bábu na hranici šestky hostů (možná i uvnitř), takže namísto naší desítky nebo penalty kopali desítku hosté (v tomto čase měli 5 faulů oba soupeři) + několik méně výrazných rozdílů od počátku zápasu, delegát nakonec sudím dal lichotivé hodnocení 5 - podivné posouzení.
Neudržením emocí jsme si hodně nadrobili: ziskem jen jednoho bodu jsme si v tabulce pomohli velmi málo a ztrátou Boba na několik zápasů jsme si naopak hodně uškodili !!!
Malou náplastí je jen pocit že jsme konečně neprohráli a přispěli jsme k sesazení soupeře z druhého místa a k udržení Amoru v čele tabulky KP, když nedokážeme pohnout s naším umístěním, tak alespoň dokážeme hýbat s čelem tabulky KP.

Naše sestava na zápase KP v sobotu 10. března 2012, SH ZŠ Purkyňova , 19:00:
- v brance: Mara Fürst;
- v obraně: Božin, Lukáš a Jurash;
- v útoku: Radek, Tom Fürst, Kuba Horváth a Bába.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.