Obrat byl na spadnutí - nezdařilo se

Utkání krajského derby mělo jasného favorita, soupeři se nacházejí na opačných pólech tabulky KP, ale výsledek mohl být i opačný. V SH ZŠ Purkyňova jsme potrápili Amor.

Sobota 25. února 2012, ZŠ Purkyňova, 19:00

Sapporo Manerov - Amor Vyškov        3 : 4  (0:3)
Branky: Tobolík Radek, Horváth Jakub, Mašlik Bohuslav;
ŽK: Brtník Lukáš

Utkání okresního derby v rámci Krajského přeboru ve futsalu mělo jasného favorita a ten také v prvním poločase udával tempo hry a střílel branky. Jako Sapporáci jsme se snažili být vyrovnaným soupeřem, ovšem nedokázali jsme v prvním poločase proměnit vyložené šance a to jsme odmítli i nabízející se prázdnou branku. Za to hráči Amoru svou organizovanou hrou nám často pěkně zatápěli, dostali se častěji ke střelbě a dokázali z toho vytěžit 3 branky. Poločas skončil 3:0!

Druhý poločas jsme začali bez ostychu a zatlačili Amor před jejich bránu. Gól z toho ovšem byl na naši straně, po našem nastřelení hráče Amoru se jim naskytla brejková situace a jejich nová akvizice dovršila hattrick. To nás ovšem nepoložilo, ba naopak nabudilo nás to ke stíhající jízdě. Najednou jsme si vytvářeli šance snadněji než v prvním poločase a postupně jsme trestali pasivní hru již spokojených Amoráků. První impuls ke zvratu nastal po gólu Tobola, další zářez a svůj první na pažbě v dresu Sappora vytěžil Horvi a do drama poslal zápas chytře i se štěstím Bob! Řeklo by se bravo, obrat na spadnutí, ale to se nezdařilo. Hráči Amoru dobře bránili, vítězství si nenechali již vzít a tak se ze tří bodů radovali po těsné výhře právě oni.

Postřehy z odehraného zápasu:
Oba poločasy byly rozdílné v aktivitě hráčů, střelbě na branku i v dosažených gólech obou soupeřů. Mohlo to být zrcadlově stejné s remízovým výsledkem, jenže naše chyba a soupeřův úspěšný brejk na úvod druhého poločasu to pokazil.
V druhém poločase měl hodně šancí také Amor! Ovšem s těmi si poradil náš skvěle chytající brankář Mara.
Poznámka: Komentář k zápasu dodal Jurash.

Naše sestava na zápase KP v sobotu 25. února 2012, ZŠ Purkyňova, 19:00:
- v brance: Mara Fürst;
- v obraně: Božin, Lukáš, Dobša a Jurash;
- v útoku: Tom Fürst, Radek, Kuba Horváth a Martin Surala.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.