V Poháru futsalu 2012 jsme skončili

V sobotu jsme odehráli základní skupinu okresního kola Poháru futsalu 2012. První soupeř United nás zdolal až v posleních deseti minutách díky lepšímu proměňování šancí. Naopak druhému soupeři Sokolu jsme odolávali jen deset minut, pak jsme vůbec nestačili jeho tempu a kombinacím.

Sobota 18. února 2012, SH na Mlýnské, 9:00 a 10:00

United Vyškov - Sapporo Manerov     11 : 5  (5:3)
Branky: Spáčil Petr 3, Kučera Vlastimil 2

Sokol Bučovice - Sapporo Manerov     14 : 2  (8:2)
Branky: Šišma Václav, Tobolík Franta

Do prvního zápasu jsme vstoupili nesoustředěni a United nás v první minutě probudil dvěma góly. Na konci druhé minuty jsme ukázali, že jsme na budíček reagovali správně a bylo to rázem 2:2.
Do poloviny druhého poločasu jsme vždy dokázali odpovídat na branky soupeře, ale vždy jsme dostali další příděl. Už závěr prvního poločasu však ukázal, že nás postupně opouští přesnost a štěstěna v zakončení akcí. Při šancích United čaroval Milan v brance, ale na druhé straně spíše něco chybělo našemu zakončení, což se plně projevilo v poslední desetiminutovce, když se častěji hrálo před brankou United, který však trestal z brejků po našich nezakončených akcích.

Druhý zápas jsme věděli, že tzv. šanci na úspěch nemáme a zatáhli jsme se do obrany. Tato taktika nám vydržela do poloviny poločasu, pak jsme dostali jedem hodně smolný gól a Sokol se utrhnul ze řetězu. Jejich kanonádu jsme zpomalili až těsně před poločasem.
Druhý poločas se jen dohrával. Sokol si s námi pohrával a bavil se technickými kombinacemi. Díky Milanovi z toho nebyla dvacítka, ale i tak je výsledek nepěkný.

Postřehy z odehraného Poháru:
Již dva dny před Pohárem bylo jasné, že naše letošní účast bude tzv. "olympijská" s tím, že si alespoň zahrajeme, jenže silně kombinovaná sestava byla z počtu 1+8 nenadále oslabena na počet 1+6, když se Radek necítil doléčený po antibiotikách a Horis odjel na jinou akci. Pak navíc ještě jeden hráč zapomněl přijet, takže nás najednou bylo jen 1+5 a tomu pak odpovídají oba výsledky a zklamání hráčů, kteří přišli a objetovali se. Všichni toho měli až nad hlavu.

Rozbor sestavy:
Petr - hrál poprvé od zranění 7. ledna;
Jurash - hrál podruhé od zranění 7. ledna;
Vašek - hrál poprvé od zranění 8. října;
Vlasta - hrál za nás vůbec poprvé, absolvoval jen jeden trénink a před tím několik měsíců fotbal nehrál.

Naše sestava na Poháru futsalu v sobotu 18. února 2012, SH na Mlýnské, 9:00 a 10:00:
- v brance: Milan;
- v obraně: Petr a Franta;
- v útoku: Jurash, Vašek a Vlasta Kučera.