V okresních derby se nám nedaří

Derby zápasy jsou pro nás v této sezóně asi zaklety. Sokol nás rozebral v prvním poločase a našemu finiši pak odolal s našim přispěním.

Sobota 4. února 2012, ZŠ Purkyňova, 19:00

Sapporo Manerov - Sokol Bučovice    6 : 7  (1:5)
Branky: Novotný Tomáš 3, Podaný Lukáš, Kala Leoš, Brtník Lukáš;
ŽK: Lukášek Michal, Fober Martin

Ze zápasu neuběhly ani dvě minuty a už se událo to podstatné. V první minutě jsme si vytvořili dvě šance, v té první jsme prováhali včasnou střelu a v té druhé zazvonila tyčka. Když to vypadalo na třetí šanci srazil se Božin s hostujícím obráncem, nevydrželo to koleno a našeho klíčového hráče to vyřadilo z dalšího boje. To nás dost poznamenalo, v dalším průběhu jsme si vytvářeli převahu, ale minimum šancí, jakoby jsme se báli vystřelit. A když střela přišla, byla z toho jen tyčka či břevno. Až v závěru poločasu, až po čtyřech tyčkách, jsme ukázali, že by to šlo, to jsme ale jen snížili na 1:5. Hosté těžili z našeho rozpoložení a ukazovali nám jednoduchost a rychlost v přechodu do útoku s přesným zakončením.
V druhém poločase jsme se hodně zlepšili, hlavně v pohybu a důrazu, z toho plynuly také častěji vycházející kombinace a více šancí. Přestože jsme přidali další tři tyčky, tak jsme postupně stahovali nepříznivé skóre až jsme necelé čtyři minuty před koncem hrací doby srovnali na 6:6. Najednou byl výsledek otevřen stejně na obě strany, jenže my vedli na fauly 5:4. V takových situacích řada týmů dokáže hrát i deset minut bez faulu, ale my i Sokol jsme předvedli po dvou úplně zbytečných faulech. Byly z toho desítky v poměru 1:2. Hosté využili a trestali hned z té první, my jsme stejným trestem odpovědět nedokázali. Tak jsme opět přišli o body nebo alespoň o bod jeden.

Postřehy z odehraného zápasu:
V prvním poločase nám v přehuštěné obraně hostí chyběl výraznější pohyb a přesnost.
V druhém poločase jsme se výrazně zlepšili, ale mělo to přijít podstatně dříve, dramatický závěr jsme nezvládli.
Hra v druhém poločase měla také nějaké ty chyby, ale celkově si zaslouží pochvalu. Je však třeba takto hrávat po celý zápas.
Tolik nastřelených brankových konstrukcí v jednom zápase jsem už dlouho neviděl, na ty jsme vyhráli 7:3.

Naše sestava na zápase KP v sobotu 4. února 2012, ZŠ Purkyňova, 19:00:
- v brance: Mara Fürst;
- v obraně: Božin (jen 1,5 minuty), Lukáš, Dobša, Leoš a Martin Fober;
- v útoku: Tomi, Tom Fürst, Mike a Šuki.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.