Výkon neodpovídal sestavě a body jsme odevzdali

Soupeř na druhý zápas odvet byl z těch slabších, ale něco z naši bojovnosti jsme nechali doma. V SH Ivančice nás přivítal FC Silůvky, který má v tabulce KP pozici jen těsně před námi.

Neděle 29. ledna 2012, SH Ivančice, 17:30

FC Silůvky - Sapporo Manerov    6 : 2  (3:0)
Branky: Mašlik Bohuslav, Novotný Tomáš;
ŽK: Kala Leoš

První gól zápasu padl opět ze standardky, tedy z rohu a z našeho laxního přístupu k hráčům. Než jsme se rozkoukali roh byl rozehrán a my než se vzpamatovali, protihráč vystřelil z nulového úhlu a první gól byl na světě. Bohužel v naší bráně.
Opět musela zasahovat sanitka. Opět hráč soupeře č.2, tentokrát to odnesl nepěkně vypadající vykloubený kotník. nejméně 20 minut se nehrálo, síly na střídačkách se vyrovnaly. Počáteční převaha soupeře se po této delší přestávce vytratila a hra se vyrovnala. Ovšem, jak je naším zvykem útočná hra převažuje nad obrannou a tak z následných brejků padly další dvě branky, navíc jedna krásná vlastní. Tak skončila první půle a na ukazateli svítilo pro nás nepříznivé skóre 0:3!!
Po přestávce ovšem nastoupilo úplně jiné mužstvo a naše bojovnost a důraz vedl ke snížení skóre na 2:3. Nejprve se prosadil náš snajpr č.1 Bóža :-) a následně o minutu později Tom Novotný. Utkání nabralo grády a hra byla vyrovnaná, tedy nahoru dolů. Nerad bych při hodnocení zapomněl na skvěle chytajícího brankáře Maru, který nás v těhle vypjatých chvílích podržel a když už šel míč za jeho záda zachraňoval situaci na brankové čáře bojovně hrající Lukin, 3 krát během jednoho střídání... Nic méně branku jsme už nedokázali vsítit i přes mnohé vyložené šance a tak se pověstná štěstěna vrátila na kopačky soupeře. Takticky špatným střídáním jsme svou chybou v nepokrytí hráče umožnili soupeři z dáli vsítit branku! Krásná šibenice.. ale v naší brance. Přesto jsme si znovu tlak vynutili, ale bezzubost v koncovce byla žalostná. O naší power play ani nemluvě. Laciný gól na 5:2 jsme v poslední minutě soupeři nabídli jako na zlatém podnosu. To ovšem nebylo ze strany soupeře vše. V rohu se náš bránící hráč nechal "opít rohlíkem" a soupeř si nás ještě jednou vychutnal a uzavřel tak skóre na konečných 6:2.

Postřehy z odehraného zápasu:
Jinak zápas pro nás celkem nešťastný.. opět mnoho šancí, ale špatná gólová potence.
Ocenit lze naší bojovnost, ovšem někteří hráči se musí ještě zamyslet, jakým způsobem chtějí být mužstvu platní a prospěšní. A to myslím jak hrajících tak i nehrajících hráčů Sappora.
Domácí však měli větší vůli po vítězství.

Naše sestava na zápase KP v neděli 29. ledna 2012, SH Ivančice, 17:30:
- v brance: Mara Fürst;
- v obraně: Božin, Dobša a Horis;
- v útoku: Tomi, Tom Fürst, Lukáš a Leoš.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.