První zápas odvet KP jsme proměnili na tři body

Soupeř na úvodní zápas byl papírově nejslabší, ale na hřišti to znát nebylo a zápas byl stejně těžký nebo ještě těžší než ten s třetím Slovanem. V domácí hale ZŠ Purkyňova jsme přivítali poslední tým tabulky Tornádo Brno.

Sobota 21. ledna 2012, ZŠ Purkyňova, 19:00

Sapporo Manerov - Tornádo Brno        9 : 7  (5:4)
Branky: Mašlík Bohuslav 5, Lukášek Michal, Fürst Tomáš, Novotný Tomáš, Kala Leoš;
ŽK: Kala Leoš, Lukášek Michal, Fürst Marek;

V zápase pravdy, ve kterém se hrálo vlastně o pomyslných šest bodů, jsme byli díky domácímu prostředí a posledním výkonům, Slovan Brno a Lazor Cup, favoritem.
První poločas jsme zvládli relativně dobře, po boji dosažené skóre 5:4 potvrdilo, že hosté chtějí body stejně jako my.
V druhém poločase to plně rozbalili a otočili stav až na hrozivých 5:7. Pak jsme se naštěstí probudili i my z poločasového spánku a zvládli otočku skóre zpět.
Hlavní slovo si vzal Božin, když nastřílel více branek než ostatní spoluhráči dohromady.

Postřehy z odehraného zápasu:
Tornádo je sice v tabulce poslední, ale skóre má lepší než my, prohrává sice stejně jako my, avšak těsněji.
Velmi důležité - potvrzena role favorita proti poslednímu týmu tabulky KP, získali jsme odstup od tohoto soupeře a přiblížili jsme se na dohled k ostatním týmům.
Vývoj skóre jako na houpačce s vyvrcholením na té příjemné straně a hlavně naším přičiněním.
POZOR - zlepšenou obranu z posledních dvou akcí jsme však nepotvrdili !!!

Naše sestava na zápase KP v sobotu 21. ledna 2012, ZŠ Purkyňova, 19:00:
- v brance: Mara Fürst;
- v obraně: Božin, Lukáš a Leoš;
- v útoku: Tomi, Tom Fürst, Lukáš Langhammer a Šuki.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.