Lazor Cup 2012 - čtvrté místo - jasný úspěch

Po delší době jsme úspěšně zvládli celodenní turnaj v SH ZŠ Purkyňova, snad se již sehráváme a prodáme to v druhé polovině KP. Lazor Cup se tímto stal našim oblíbeným turnajem. Ze čtyř ročníků máme 2 čtvrtá místa a jedno páté místo.

Celkový komentář pořadatele turnaje a výsledky včetně střelců branek jsou na
Tyto stránky budou určitě brzy doplněny o fotodokumentaci.

Naši střelci branek:
Tom Fürst 4, Božin 3, Leoš 3, Šuki 3, Franta 2, Petr Uhlíř 1

Mohlo to být ještě o hodně lepší, ale o finále nás připravil sudí a pak o třetí místo jsme se připravili sami.
Jsme však nejlépe umístěný tým turnaje z účastníků KP a morálně jsme účastníky finále.
Pojďme postupně od začátku.

Skupina A
JK Letiště Vyškov 5:1
Takticky velmi dobře odehraný zápas, nehráli jsme přímo zanďoura, ale zabezpečenou obranu ano. V osmé minutě to bylo 4:0 a polovina branek byla z rychlých protiútoků.

Pivovar Vyškov 1:2
Podobná taktika opět slavila úspěch, divizní celek na nás nenašel recept, přestože byl stále ve vedení, měli jsme více šancí na konečnou remízu. Naše proměňování šancí selhalo.

Jantaři Nevojice 2:4
Chtěli jsme hrát opět stejně, ale trošku jsme si asi vybrali slabší chvíli nebo jsme byli nervózní z důležitosti zápasu a role favorita. Ujali jsme se vedení a měli z toho dále těžit, jenže náš pohyb a přistupování k hráčům nebylo potřebné úrovni. Hlavně jsme nedokázali eliminovat posilu Jantarů z Klobouček - Láďu "Štrublu", který vypracoval pro tým dvě branky a jednu přidal sám.

PLAY OFF - čtvrtfinále
Amor Vyškov 4:1
V KP máme proti tomuto soupeři hodně pasivní bilanci, takže Amor byl vysokým favoritem a my neměli co ztratit. Šest minut to bylo bez velkých šancí a defenzíva obou týmů měla navrch. Před polovinou zápasu jsme Amor dvakrát zaskočili, jednou důraznou dorážkou po trestném kopu z cca 11 m a následně po rychlém protiútoku, když si naše útočníky obrana soupeře špatně rozebrala. Amor hned vyrukoval se svou silnou zbraní - hrou bez brankáře. Druhou polovinu zápasu jsme čelili velkému tlaku a za minutu to vypadalo velmi špatně, Když jsme se nechali přitlačit až na šestku a zkušený Tomáš Galia předvedl jak se to má využít. V dalším čase jsme se poučili a snažili se držet soupeře dále od branky. K míči jsme se sice dostávali jen sporadicky, ale důležitý jednobrankový náskok jsme stále drželi. Šest planých minut bylo i na Amor už příliš a i on vyrobil chybu, po které jsme trefili tyčku opuštěné branky, ale dobíhající Tomáš Fürst prakticky rozhodl. Třešničku na dort pak přidal Leoš.

PLAY OFF - semifinále
Pivovar Vyškov 2:2 (1:3 na penalty)
Tady se zopakoval zápas ze skupiny, jen s tím rozdílem, že jsme první šance proměnili my na 2:0. Pivec značně znervózněl, jiskřilo se na obou stranách a sudí si značně zavařil, když tuto hru připustil. Divizní páni futsalisté měli najednou  červené oči.
Když jim sudí odpustil dvě červené karty, tak jsme se ještě drželi. Vyřazení dalšího favorita z turnaje však již sudí nepřipustil. Zle nastalo minutu před koncem, když za taktický faul, dobře metr před naším brankovištěm, nařídil proti nám penaltu. To už jsme se na sudího vrhli i my. On asi fakt zapomněl karty v šatně, tak i my byli ušetřeni. Jenže penalta se kopala a my přišli o finále. Následný penaltový rozstřel byl pro Pivec jasnou výhodou, my byli na kolenou už po té vymyšlené penaltě.

PLAY OFF - o třetí místo
Bukovina 2:2 (1:2 na penalty)
V tomto duelu se potkaly dva týmy, které papírově neměly překročit boje ve skupině případně ve čtvrtfinále. Postupně jsme se dostali do dobré pozice, v polovině zápasu jsme vedli 2:1, soupeři viditelně docházeli síly. Nám však opět scházela přesnost a důraz v zakončení, proto jsme se spíše snažili držet míč a když útočit, tak jen ve dvou, prostě jistit obranu. Přestože jsme si to na střídačce i na hřišti stále připomínali a také dle toho hráli, tak cca v polovině poslední minuty jsme kopali roh.
Přes výkřiky brankáře a střídačky jsme roh řešili ve třech hráčích. Vypracovali jsme si gólovku, ale s trochou smůly ji nezakončili gólem ani míčem hodně za brankou. Bukovina se vzepjala a posledních deset vteřin rozjela brejk s přečíslením dva na jednoho. Celá tribuna, střídačky a sudí sledovali jak míč v napíná naši síť v posledních zlomcích poslední vteřiny zápasu. Siréna zazněla, když se míč ještě třepal v síti. To nás zlomilo, celá tribuna nás při penaltách povzbuzovala, ale my to už nezvládli.

Postřehy z odehraného turnaje:
Stále platí, že lépe hrajeme se silnými týmy a s hratelnými týmy máme problémy.
Také platí, že často jsme schopni promarnit těžko vybudovaný náskok.
Kladem je naše bojovnost a stálý nárůst naší sehranosti, ale takticky jsme stále na dně.
Toto je však velká škola futsalu a potřebujeme ji využít nejen v KP, ale i v OP.
V neposlední řadě jsme vyzkoušeli nového brankáře a útočníka, oba do sestavy zapadli velmi dobře.

Naše sestava na turnaji Lazor Cup 2012 v sobotu 14. ledna 2012, ZŠ Purkyňova, 8:00 až 18:00:
- v brance: Petr Uhlíř;
- v obraně: Lukáš, Leoš, Božin (jen Play Off) a Franta (Play Off v útoku);
- v útoku: Tom Fürst, Petr Pacula a Šuki (jen skupina).