Dobrý výkon proměněn na důležité body

Poslední zápas první poloviny tohoto soutěžního ročníku KP měl prokázat oprávněnost našeho pokračování v KP, v domácí hale ZŠ Purkyňova jsme přivítali třetí tým tabulky Slovan Brno, ZÁPAS SE NÁM POVEDL a chceme takto jet dál.

Sobota 7. ledna 2012, ZŠ Purkyňova, 19:00

Sapporo Manerov - Slovan Brno        11 : 5  (2:4)
Branky: Novotný Tomáš 3, Mašlík Bohuslav 2, Fürst Tomáš 2, Podaný Lukáš 2, Fürst Marek, Lukášek Michal;
ŽK: Mašlík Bohuslav, Lukášek Michal

Naše umístění v tabulce KP je mizerné a na zlepšení musíme pracovat v každém zápase bez ohledu na kvalitu a umístění soupeře. Slovan se letos pohybuje na třetím až čtvrtém místě krajské tabulky, ale my s ním v kraji dosud prohráli jen jednou.
Od počátku zápasu jsme se do hostů pustili s vervou, ale dávali jsme si pozor na zadní vrátka. Hosté ale potvrzovali kvalitu a převaha se ve dvou až tříminutových intervalech střídala na obou stranách. Přestože šance hostů byli nebezpečnější, tak nás držel výtečný Mara v brance. V sedmé minutě měli převahu hosté, ale míč jsme vypíchli a Tomi se protlačil do brejku a podél brankáře nás poslal do vedení. Pak jsme měli převahu my, ale brejk jsme nepotvrdili. Hosté prokázali dobrou kombinace a v jedenácté minutě skóre srovnali. V patnácté minutě nachytal Mike obranu i brankáře hostí chytrou střelou zprava ke vzdálenější tyči. Naše oslavy vedení byly záhy zchlazeny a ještě v téže minutě bylo zase srovnáno. Již v sedmé minutě byl poměr faulů 1:4, jenže jsme toho nedokázali využít a v osmnácté minutě již byly fauly srovnány na 5:5. Závěr poločasu nám nevyšel. Minutu před jeho koncem jsme dali šestý faul a následovala desítka, Mara ji vyrazil, ale u dorážky byli sporně dříve hosté. Branka však platila a naše narušení soustřední hosté potrestali další zbytečnou brankou.

O přestávce jsme si měli co říci a tentokrát to vyšlo parádně. Hned od úvodních vteřin jsme aktivněji a rychleji přistupovali k hráčům hostí, najednou nám i lépe vycházela kombinace s dobrým zakončením. Za pět minut jsme skóre otočili na 7:4, to byla "hvězdná pětiminutovka" - každou minutu jeden gól. Smršť zahájil střelou zpoza obránce Šukin, pak se přidal s trochou štěstí Tom Fürst. Obrat jsme již dokončovali po vydařených kombinacích, u kterých se finálně zapsali Božin, znovu Tom Fürst a Tomi. Od této doby se změnila vyrovnaná hra na obléhání naší branky jelikož již patnáct minut před koncem hosté zahájili hru bez brankáře s pěti hráči v poli. Jenže tuto činnost nemají zvládnutu jako třeba Amor. Chyběla jim rychlost a přesnost kombinace, my dostávali dost příležitostí k ohrožení jejich branky. Hosté onu power play využili jen málo, Maru překonali jen třikrát, ale dvakrát byly dobře postaveny tyče a Mara lovil míč ze sítě jen jednou. Naopak hosté lovili míč ze sítě ještě čtyřikrát a dvakrát je také zachránila tyč.

Postřehy z odehraného zápasu:
Hlavními důvody úspěchu bylo několik důležitých prvků kolektivního výkonu - bojovnost a nasazení nejen směrem kupředu, ale tentokrát také dozadu. Zkrácení intervalu střídání na cca 1,5 minuty, ideální počet hráčů 1+8, střídání postupného útoku kombinací a dlouhých přesných výhozů Markem, hosté tak dostávali málo prostoru pro svou hru a my ji naopak měli více než jindy. V neposlední řadě jistý brankář.
Také bylo znát, že jsme se většinu zápasu věnovali hře a ne výkonu sudích s výjimkou závěru prvního poločasu.

Naše sestava na zápase KP v sobotu 7. ledna 2012, ZŠ Purkyňova, 19:00:
- v brance: Mara Fürst;
- v obraně: Božin, Luba, Jurash a Petr;
- v útoku: Tomi, Tom Fürst, Mike a Šuki.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.