Dobrý výkon a dva propadáky v jednom zápase

Desátý zápas tohoto ročníku KP měl potřetí vizitku okresního derby, v domácí hale ZŠ Purkyňova jsme přivítali Kloboučky, který má letos v KP vyrovnanější výsledky, ke čtyřem výhrám přidal čtyři prohry. Náš dobrý výkon zhatil dvojitý propadák. Dne 7.12. v 10:00 doplněny "Postřehy ...", druhá věta.

Sobota 3. prosince 2011, SH ZŠ Purkyňova, 11:15

Sapporo Manerov - FC Kloboučky    5 : 10  (2:3)
Branky: Mašlík Bohuslav 3, Novotný Tomáš 2;
ŽK: Lukášek Michal;

Hned od úvodu zápasu to vypadalo podobně jako v nedávném derby s Amorem. Hosté předváděli kvalitnější futsal, ale my srovnávali krok vyšší bojovností a obětavostí. V úvodu deváté minuty získal Luba před naší šestkou při obranném zákroku míč, Tomi jej převzal a jeho zrychlení a sprint přes celé hřiště nedokázali hosté napodobit. Bylo to 1:0. Tady však skončila podobnost s předchozím derby. Ještě v téže minutě dostali hosté dostatečný prostor pro svou hru a překvapivě snadno otočili stav skóre na 1:2. Za tři minuty hosté svůj brejk potvrdili třetí brankou. Od té doby jsme dlouhé minuty tahali za kratší konec provázku a jen jsme snižovali dvou či tříbrankové vedení hostů.
V třicáté minutě to vypadalo při stavu 3:6 na rozhodnutý zápas, ale poté jsme se přece jen vzepjali, začali více jezdit, naše hra opět připomínala krajskou kvalitu. Hosté znervózněli a měli proč. Za následujících osm minut jsme vydřeli převahu a v ní několik šancí. Od třicáté třetí do třicáté osmé minuty jsme tlak střídavě prokládali hrou bez brankáře. Jenže výsledkem byly zpočátku jen tři nastřelené tyčky, až pět minut před koncem přišel gól Božina z desítky. Za dvě minuty hosté pod naším tlakem vytvořili další faul, ale druhá desítka se již nevydařila. Když to Božin necelé dvě minuty před koncem napravil gólem ze hry na 5:6 vypadalo to velmi nadějně. Jenže v tomto zápase bychom potřebovali dvě deváté minuty vymazat z dějin. Konkrétně tu úvodní devátou minutu a také tu závěrečnou třicátou devátou. V obou jme těžce vydřeli gól a následně snadno dva góly dostali.
Tento druhý „Knock Out“ jsme již nerozdýchali a přijatelný výsledek jsme si nechali notně pokazit ještě v poslední minutě. Hosté měli po větší část zápasu lepší futsalový projev, ale konečný brankový rozdíl je příliš krutý.

Postřehy z odehraného zápasu:
Vyšší kvalita na straně hostů jim mohla být prd platná, jenže dvě naše světlé chvíle jsme vždy ještě v téže minutě zmařily neskutečnou ztrátou koncentrace a okamžitým propadákem.
To je právě ono, bojovností se nedají vyhrávat zápasy proti lepším týmům často, ale podařit se to může jen občas. Zlepšení může nastat jen pravidelným tréninkem, který sice máme, ale účast je mizerná, nacvičování signálů a herních situací není s kým.
Tři tyče v době našeho tlaku přibrzdily náš obrat ve skóre, pak dvě desítky to mohly napravit, ale nechytatelná byla jen ta první, druhá šla bohužel vedle.
Pak jsme potvrdili, proč máme nejhorší skóre v KP, již třetí zápas, předtím Bosonohy a Ivančice, ukázal naši labilitu a nezodpovědnost, prostě se na to někteří hráči vyse... a je z toho debakl neodpovídající předchozímu průběhu zápasu.
Kdy tohle odčiníme ???

Naše sestava na zápase KP v sobotu 3. prosince 2011, SH ZŠ Purkyňova, 11:15:
- v brance: Milan;
- v obraně: Božin, Jurash, Petr a Lukáš;
- v útoku: Leoš, Šuki, Tomi a Luba.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.