Franta - Aktuality

Dobrý výkon k zisku bodů nevedl


Devátý zápas tohoto ročníku KP nás zavedl do SH Křenovice proti SK Líšeň Brno, týmu ze dna tabulky, který si vzal na pomoc hráče druholigového A-týmu. Drželi jsme se dobře, ale bohužel bez bodů.

Sobota 26. listopadu 2011, SH Křenovice, 16:00

SK Líšeň Brno - Sapporo Manerov     4 : 2  (3:0)   
Branky: Fürst Tomáš, Mašlík Bohuslav;
ŽK: Lukášek Michal;

V dalším utkání KP na nás domácí vyrukovali se třemi hráči druholigového áčka a v počtu 1+11 hráčů, také standartky zahrávali zásadně podle zvolených signálů.
V úvodu zápasu nám trvalo se dostat do potřebného tempa a současně nalezení receptu na hru domácího týmu. Domácí toho využili k cca osmiminutovému tlaku korunovanému dvěma brankami. V době, kdy jsme začínali získávat půdu pod nohama, jsme si značně zkomplikovali další vývoj zápasu. Vyrobili jsme námaz a darovali domácím třetí branku na podnose.
Už od poloviny poločasu jsme hru vyrovnali a v druhém poločase jsme si chvílemi vytvářeli převahu. Negativní vývoj skóre jsme plně zastavili a bylo jen otázkou času otevření skóre na naší straně. Podařilo se to v sedmé minutě když se Tom Fürst s Leem prosadili v brankovišti i proti faulu domácích. Domácí byli zralí na obrat, další snížení zařídil Božim proměněnou desítkou v šestnácté minutě. V tomto momentě jsme se nadechovali k rozhodujícímu tlaku na vyrovnání, ale "nádech" přinesl malou dekoncetraci při rozehrání autu domácími a najednou byl sám domácí hráč před Marem, bohužel se nemýlil. Tohle nás přibrzdilo a další náš tlak už neměl potřebnou razanci a přesnost. Použili jsme i hru bez brankáře, ale bez výrazného efektu. Tři šance za tři minuty je asi málo.

Postřehy z odehraného zápasu:
Stále trpíme špatným proměňováním šancí, nedaří se nám trestat chyby soupeře, naopak soupeřům se to často daří - teď byla třetí a čtvrtá branka v naší síti trestem za naše chyby, celkem jich mohlo být mnohem více, ale Mara v brance čaroval, tím více mrzí naše jalová střelba, na dvě vstřelené branky se vyhrává ojediněle a naopak se čtyřmi obdrženými brankami se dá vyhrát velmi často.
Reakce na výroky sudích byla už lepší, ale ještě ne dobrá, to nám to tentokrát usnadnili sudí lepším výkonem.
Střídání jsme si dali na dvě minuty čistého času, vcelku jsme to dodržovali, ale domácí střídali cca po minutě a asi by to chtělo se poučit, domácí se dostali daleko dříve do potřebného tempa, když několik prvních střídání zkrátili dokonce na cca třicet vteřin !!!

Naše sestava na zápase KP v sobotu 26. listopadu 2011, SH Křenovice, 16:00:
- v brance: Mara;
- v obraně: Božin, Šuki, Petr a Lukáš;
- v útoku: Leoš, Tomáš Fürst, Tomi a Franta.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.