Dobrý výkon vystřídal propadák

Osmý zápas tohoto ročníku KP opět v domácí hale proti neoblíbenému týmu z Ivančic přinesl už druhý letošní propadák, United se stává pro nás černou můrou KP, sedmý vzájemný zápas jsme proměnili v šestou prohru navíc s přívlastkem ostudy.

Sobota 19. listopadu 2011, SH ZŠ Purkyňova, 20:00

Sapporo Manerov - United Ivančice    2 : 13  (0:3)
Branky: Fürst Tomáš, Brtník Lukáš
ŽK: Brtník Lukáš, Lukášek Michal, Surák Luboš, Kala Leoš;

V dalším utkání KP nás čekal jediný soupeř, který má bilanci umístění v posledních třech ročnících KP podstatně horší než my, ale bilance našich vzájemných zápasů je úplně obrácená. Do zápasu jsme vstoupili s odhodláním situaci vylepšit. Devět minut to vypadalo velmi dobře, hra byla sice opticky vyrovnaná, ale před naší brankou jsme hosty nepouštěli do nebezpečných situací, naproti tomu my jsme si dokázali vytvářet i tutovky, jenže více než několik rohů a tři tyčky jsme z toho nedokázali vytěžit. Na konci desáté minuty přišla pohroma, hosté se poprvé protlačili s míčem do brankoviště a jaksi ho propasírovali do naší sítě. Pak dostala hra tradiční obraz: my naráželi na pevnou obranu hostí a naopak hosté naší obranou procházeli jako máslem. Například ve dvacáté osmé minutě jsme dokázali obdržet tři branky.
Světlým momentem naší hry byla cca třicátátřetí minuta, kdy jsme vytvořili dvě gólovky a jednu učebnicovou akci, které tleskala celá hala, avšak závěrečná střela jen lízla tyčku z vnější strany a uzavřela počet nastřelených tyček na číslo pět.

Postřehy z odehraného zápasu:
Za stavu 0:0 tři tutové šance a tři velmi dobré šance, vše za devět minut. Ve zbytku zápasu matný a nervózní výkon s přibližně stejným počtem šancí, ale za 30 minut.
Za hru do prvního gólu v naší síti by zasloužilo pochvalu několik hráčů, jenže za další průběh hry si zaslouží pochvalu jen nejzaměstnanější náš hráč - gólman Mara.
Jenže na vše nemohl stačit a na premiéru v naší brance asi dlouho nezapomene.
Jediným kladem zápasu byla Marova premiéra v brance a tím vyřešení postu brankářské jedničky.
Je sice faktem, že nereagovat na verdikty sudích je těžké, ale zpravidla, když se nám nedaří hra, tak se nesnažíme o nápravu, ale věnujeme se spíše kritice sudích a pouštíme se do nesmyslných diskusí s nimi. Někteří z nás odmítají připustit holou skutečnost: žádný sudí nezmění své rozhodnutí a navíc přidá nějakou tu kartu a většinou ještě zpřísní pohled na naši hru.

Naše sestava na zápase KP v sobotu 19. listopadu 2011, SH ZŠ Purkyňova, 20:00:
- v brance: Mara;
- v obraně: Božin, Jurash a Lukáš;
- v útoku: Leoš, Tomáš Fürst, Luba a Šuki.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".