A-tým konečně zabral a odskočil ze dna

Sedmý zápas tohoto ročníku KP v domácí hale proti nováčku KP ze Silůvek přinesl první naše vítězství, naplnili jsme hlavní předpoklad - dostatečný počet hráčů doplněný bojovností a trochou štěstí. Dne 15.11.2011 ve 21:30 opravena sestava týmu a postřehy.

Sobota 12. listopadu 2011, SH ZŠ Purkyňova, 17:45

Sapporo Manerov - FC Silůvky    9 : 7  (4:3)
Branky: Novotný Tomáš 2, Kala Leoš 2, Lukášek Michal 2, Mašlík Bohuslav, Hanák Pavel, Brtník Lukáš;
ŽK: Kala Leoš, Hanák Pavel, Poledník Jiří

V dalším utkání KP nás čekala dohrávka druhého kola s FC Silůvky. Utkání bylo od začátku vyrovnané se spoustou šancí na obou stranách. Útočně laděné pojetí utkání na obou stranách mělo za výsledek spoustu branek a také přelévání skóre z jedné strany na druhou. Hosté vedli už brzy 0:2 po dvou brejcích a následné penaltě. Ovšem nám se také brzy podařilo skóre vyrovnat, takže jsme tzv. byli v zápase.
Hosté se sice zase ujali vedení po dalším úniku a vedli 2:3, ale do konce poločasu jsme skóre aktivní hrou a zlepšenou obranou dokázali otočit na svou stranu a výsledek byl příznivý o přestávce pro nás 4:3.

Utkání se neslo i po přestávce ve stejném duchu zápasu, naše uspokojení opět vedlo ke zvratu v utkání a hosté rázem vedli 4:6. Nezbývalo než se znovu vyhecovat a zavelet k našemu obratu, to se také stalo a za stavu 6:6 a poměru faulů na obou stranách 5:5 se s blížícím se koncem zápasu hra začala dramatizovat. I pověstné štěstí se nás drželo a tak výsledkem naší kombinační hry bylo dokonání otočení skóre na 7:6. Rozhodčí to ovšem nechtěl nechat jen na nás hráčích a pokusil se aktivně zapojit do vývoje zápasu - po sporném zákroku nařídil penaltu a daroval hostům srovnání na 7:7. Ovšem co udělal hostující gólman 2 minuty před koncem, tomu nerozumí dnes snad ani on. Míč, který směřoval za brankovou čáru, nikoli do brány ale případně na roh, hostující gólman skokem chytil do rukou a hned odhodil směrem před svou bránu. Nebylo nic jednoduššího pro našeho útočníka, než skórovat a nechápavě kroutit hlavou nad šikovností hostujícího brankáře. Na konečných 9:7 jsme pečetili první naše letošní vítězství po 10-tce.

Postřehy z odehraného zápasu:
Až na sedmý zápas konečně více než správný počet hráčů 1+9 a hned první vítězství.
Tedy poprvé dokonce 1 hráč nad ideální stav pro tým, kterému dosud ve všech prvních šesti zápasech 2 až 3 hráči do ideálního počtu chyběli.
Odložení zápasu pro vysokou marodku se nám vyplatilo, když v původním termínu bychom asi ani nedali dohromady základní sestavu pro zahájení zápasu, tzn. byla by to vysoká prohra nebo rovnou kontumace.
Marná začíná být situace s Jackem, opět se nedostavil a než dorazil narychlo povolaný Milan, musel se do brány na dvě minuty postavit jeden z hráčů.

Naše sestava na zápase KP v sobotu 12. listopadu 2011, SH ZŠ Purkyňova, 17:45:
- v brance: Milan;
- v obraně: Božin, Jurash, Lukáš a Petr;
- v útoku: Tomi, Leoš, Tomáš Fürst, Hany a Šuki.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.