A-tým byl vrácen na zem a padl na dno tabulky KP

Pátý zápas tohoto ročníku KP jsme absolvovali v domácí hale proti týmu Bosonohy Brno, který se drží v popředí tabulky a uplatňuje divizní zkušenosti. Výkon ze zápasu s Amorem nezopakován, kdo si myslel, že to půjde nahoru samo, Bosonohy ho rychle vyvedly z omylu.

Sobota 29. října 2011, SH ZŠ Purkyňova, 11:15

Sapporo Manerov - Bosonohy Brno        5 : 14  (4:6)
Branky: Fürst Tomáš 3, Spáčil Petr, Lukášek Michal;
ŽK: Lukášek Michal

První poločas jsme zahájili vlažně a doslova naivní hrou, hosté začali trestat hned na konci první minuty a v osmé minutě to bylo již 0:4, pak jsme se konečně začali lépe pohybovat a tím lépe pokrývat hráče hostí, pomohla i lepší hra dozadu. Výsledkem byl návrat do zápasu a od jedenácté do šestnácté minuty korekce skóre na 4:5. Hosté však potvrzovali své útočné kvality, když zabránil našemu obratu v třinácté minutě, tedy uprostřed našeho obratu, no a ještě na konci šestnácté minuty, čímž nás přibrzdil a stanovil stav poločasu na 4:6.

Ve druhém poločase pokračovali v dobré hře, plně jsme se hostům vyrovnali a měli jsme více šancí na gól, jenže opustila nás potřebná přesnost v zakončení a také potřebná trocha štěstí. Štěstěna naopak plně pomohla ve třetí minutě hostím, když Milan míč vyrazil, ale míč se jaksi překulil a skončil v síti. Naše dobrá hra ještě pokračovala šest minut, ale měla vady na kráse, když jsme v tomto časovém úseku pokazili tři přečíslení špatným řešením i dvojnásobného přečíslení. V deváté minutě dával ještě stav 4:7 prostor na opětovný návrat do zápasu, ale návrat měl přijít v těch našich přečísleních, namísto toho přišly dvě naše hrubice při ztrátě míče posledním hráčem v deváté a jedenácté minutě, završené ukázkovým řešením přečíslení hostů ve dvanácté a třinácté minutě, vzniklý stav 4:11 už byl neřešitelný. Najednou nám došly sily a motivace, na závěr se ještě přidala nezodpovědnost, celkový výsledek 5:14 je hrozivý, ale za posledních deset minut zasloužený !!!

Postřehy z odehraného zápasu:
Dobrá hra jen cca 11 min v prvním poločase a cca 9 min v druhém poločase, tj, cca polovina zápasu, to na slušný výsledek nemůže stačit.
Podle průběhu zápasu byl soupeř silný, ale hratelný, jenže při počtu hráčů jen 1+6, jsme měli dlouhá střídání při nichž ubývají daleko rychleji, některé hráče bylo těžké dostat na střídačku i po devíti minutách, paradoxně jsme lepe střídali vloni za poctu 1+8.
Hrát zápas v počtu 1+8 bylo pod vedením týmu Tondem Brtníkem v předchozích třech krajských sezónách běžné, po jeho odstoupení nastala krize a běžným počtem hráčů se stává číslo 1+6 !!!
Čekání na optimální počet hráčů a na další body bohužel pokračuje.
Navíc pokračujeme v tragickém řešení přečíslení 2 na 1 a hlavně 3 na 1. Rozehrávka přichází až skoro v brankovišti nebo dokonce rozehrávka vůbec nepřijde a hráč s míčem se naivně pokusí prostřelit přes bránícího hráče a připraveného gólmana !!!

Naše sestava na zápase KP v sobotu 29. října 2011, SH ZŠ Purkyňova, 11:15:
- v brance: Milan;
- v obraně: Leoš, Luky a Petr Spáčil;
- v útoku: Hany, Tomáš Fürst a Michal Lukášek (Šuki).

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.