A-tým sehrál úchvatné derby s lídrem tabulky KP

Ke čtvrtému zápasu tohoto ročníku KP jsme nastoupili proti Amoru, aktuálnímu lídrovi tabulky, který navíc ještě neztratil ani bod. Přesunem termínu na neděli jsme ztratili tři hráče z minulé sestavy. Takto jsme měli z derby vcelku obavy, při zápase jsme pak překvapili soupeře i sami sebe.

Neděle 23. října 2011, SH ZŠ Purkyňova, 12:30

Amor Vyškov - Sapporo Manerov    5 : 4  (2:3)
Branky: Spáčil Petr 2, Novotný Tomáš, Hanák Pavel;
ŽK: Brtník Lukáš

V prvním poločase jsme zahájili s šesti hráči v poli a v brance opět zaskakoval Franta. Dvě minuty jsme se obě strany Oťukávali, domácí nás nijak nepřehrávali, ale na začátku třetí minuty domácím vyšel únik po křídle a otevřeli skóre. Pak přišlo první naše překvapení, zamotali jsme domácím hlavu na levé straně, Hany se protáhl mezi hráči a prostřelil domácího gólmana. To ještě ani neskončila třetí minuta, tímto jsme domácí rozhodili a sebe hodně povzbudili. Navíc do branky nám nastoupil narychlo povolaný Milan. Další vývoj překvapoval všechny přítomné. V desáté a patnácté minutě jsme předvedli ukázkové kombinace podpořené z obrany v nichž se vždy z těsné blízkosti prosadil Peťa Spáčil. Čtyři minuty jsme si užívali sladké vedení, přestože domácí měli mírně více ze hry. Naší předností byl velmi dobrý pohyb, těsné pokrývání domácích hráčů a tím jejich včasné napadání. Mělo to i jedno negativum v podobě narůstání počtu faulů a již čtyři minuty před koncem poločasu jsme vyčerpali povolený počet pěti faulů. V předposlední minutě nás zaskočil sudí když písknul uprostřed hřiště úplně absurdní ruku a domácí šťastně nadvakrát proměnili darovanou desítku. Přitom sudí tentokrát pískali o hodně lépe než v předchozích zápasech. Pak jsme si vybojovali desítku také my, také nám se nepodařila proměnit napoprvé, ale možnost dorážky jsme nedostali, gólmanem vyražený míč letěl na roh.

V druhém poločase bylo znát, že domácí postavil gól na nohy a dobrých pět minut doslova létali. Ve druhé a třetí minutě z toho vytěžili obrat ve skóre. Pak jsme hru opět srovnali a dávali najevo, že ještě není rozhodnuto. V končící polovině poločasu to potvrdil Tomi krásnou střelou z otočky vyrovnal na 4:4.
Podstatná část ze zbývajících jedenácti minut byla plně vyrovnaná a nebýt naší zbytečné drzosti, kterou potrestal zkušený dříve prvoligový Galia, byli bychom asi dosáhli na cenný bod z výtečného derby.
Zkusili jsme také hru bez brankáře, jenže jsme se při ní neprosadili. Jejím výsledkem bylo několik nebezpečných rohů, dvě střely do boční sítě a jedna téměř branka, když gólman ještě stačil natáhnout ruku zastavit míč na brankové čáře.

Postřehy z odehraného zápasu:
Soupisku týmu se nám daří doplňovat a už jsme doufali v kvalitní sestavu také početně. Leč čáru přes rozpočet nám provedl domácí tým přeložením turnaje ze sobotního večera na nedělní poledne, čímž nás oslabil nejen co do počtu, ale hlavně futsalové síly. Takto nuceně chyběli Božin, Tomáš Fürst, Bába a také do branky Jack.
Negativem bylo naše dlouhé střídání v útoku, měli jsme na střídačce čtyři útočníky, ale více méně jsme točili jen tři a těm pak v závěru chyběli síly na vyrovnání skóre, bod by byl krásný.
Krásný je i dosažený výsledek, když jsme většinou očekávali od Amoru nakládačku.
V předchozích zápasech, hlavně druhém a třetím, naší hře něco chybělo. Proti Amoru naopak nechybělo nic a dokázali jsme si, že do KP patříme, jen je nutno to příště přetavit do bodů. Vždyť podobně vyrovnaný zápas s Amorem letos sehráli jen Kloboučky, ale prohráli nakonec o dva góly.
Soupiska už vypadá dostatečně doplněná, už potřebujeme doplnit jen na postu brankáře.

Kdo si chce počíst více může nahlédnout na stránky Amoru

Naše sestava na zápase KP v neděli 23. října 2011, SH ZŠ Purkyňova, 12:30:
- v brance: Franta (do 5. min), Milan;
- v obraně: Viťa, Luky a Petr Spáčil;
- v útoku: Leoš, Hany, Tomi a Franta.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.