B-tým přivezl z Bučovic znovu 6 bodů

Na osmý turnaj OP jsme zajížděli do Bučovic opět v dobré sestavě. Kloboučky posílené třemi TOP hráči A-týmu jsme přehráli kvalitním výkonem, nevyzpytatelné Hvězdlice jsme asi podcenili a bylo z toho drama, ale závěr jsme ustáli doplnili zisk na krásných šest bodů.

Sobota 22. října 2011, na hřišti SA Gymnázium Bučovice, 9:00 a 10:00

Kloboučky - Sapporo Manerov     3 : 6  (2:2)
Branky: Hanák Pavel 3, Novotný Tomáš 2, Mašlík Bohuslav;

Hvězdlice - Sapporo Manerov     3 : 4  (1:2)
Branky: Hanák Pavel 2, Mašlík Bohuslav, Václavík Jiří;

První zápas byl od prvních minut vyrovnaným bojem o každý metr hřiště, po dvou šancích na každé straně se vedení ujali domácí, jenže cca za minutu jsme srovnali skóre, což bylo velmi důležité pro další vývoj a naši psychiku. Byla to totiž jediná minuta kdy jsme zaostávali ve skóre, protože za další tři minuty jsme již vedli my. Pět minut před přestávkou domácí vyrovnali a hrozilo zase jejich otočení skóre. Našim vysvobozením byl poločasový hvizd sudího.
Druhý poločas byl zase plně vyrovnaný a několik minut se hrálo bez branek. Našim kladem bylo přesnější zakončení a postupně narůstalo skóre jen na naší straně.
Samozřejmě také díky Milanovi v brance a několika nastřeleným tyčkám.
Kladem zápasu bylo i to, že se obě strany věnovali hře a sudí za celý zápas písknul jen jediný faul, a to ještě domácím.

Druhý zápas měl mít podobný průběh, ale domácí se sešli v počtu 1+5 a vypadalo to na jasnou záležitost. Skóre narůstalo pomalu a za stavu 2:0 to vypadalo dobře, jenže domácí před poločasem snížili na rozdíl jedné branky a naše se trochu pokazila.
Druhý poločas jsme se chtěli zlepšit, ale platilo to vždy jen do navýšení skóre na dvoubrankový rozdíl, pak jsme polevili a nechali domácí snížit a držet je stále "v zápase". Posledních osm minut jsme měli zase více ze hry, ale skóre se již neměnilo. Úplně v závěru to domácí otevřeli a my se dostali do několika brejků, ale pokazili jsme je všechny.

Postřehy z odehraného turnaje:
Sešli jsme se v počtu 1+9 jako na první kolo, kde jsme se v prvním zápase spíše hledali než hráli a nastartovali jsme vítězné podzimní tažení TJ Mouřínova. Ale už minule ve Slavkově jsme ukázali, že jsme se konečně rozehráli a dokážeme vítězit.
Po velmi matných výkonech v průběhu podzimu hrozil propadák, ale přišel skvělý podzimní finiš v posledních dvou turnajích a odlepili jsme se ode dna tabulky OP.
Pozice ještě není definitivní jelikož chybí dohrát ještě 15 zápasů včetně našeho s Fifákem.
Opět jsme silnějšího soupeře porazili výraznějším rozdílem jako ve Slavkově.
Hvězdlice přijeli s menším počtem hráčů, ale slabším z nich byl jen jeden, ostatní byli ti lepší z jejich soupisky, přesto měli dostat větší příděl než Kloboučky.
O šest bodů jsme se zasloužili kolektivním výkonem, jak kladně v prvním zápase, tak méně kladně v tom druhém. Výrazně lépe oproti Slavkovu to střílelo Hanymu.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 22. října 2011, na hřišti SA Gymnázium Bučovice:
- v brance: Milan;
- v obraně: Petr Spáčil, Pavel, Božin a Viťa;
- v útoku: Tomi, Hany, Franta, Jirka Václavík a Lukáš Langhammer.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.