B-tým přivezl ze Slavkova 6 bodů

Na sedmý turnaj OP jsme zajížděli do Slavkova opět ke hratelným soupeřům, tentokráte také v dobré sestavě. Proti Marefám i Bučandě jsme v druhých poločasech připustili drama, ale závěry zápasů jsme zvládli za plný počet bodů.

Sobota 15. října 2011, na hřišti SA ZŠ Tyršova Slavkov, 9:00 a 10:00

JČ Marefy - Sapporo Manerov     3 : 5  (0:2)
Branky: Mašlík Bohuslav 2, Indrák Vítězslav, Spáčil Petr, Kala Leoš

Bučanda Slavkov - Sapporo Manerov     2 : 6  (0:2)
Branky: Kala Leoš 3, Spáčil Petr, Hanák Pavel, Tobolík Franta

První zápas zahájili gólovou šancí domácí, kterou jsme odvrátili na roh. Domácí rozehráli roh nešikovně a my přešli do protiútoku s gólovým efektem. To byl hodně důležitý gól, protože domácí hráli docela dobře, ale ve snaze o vyrovnání více otevřeli hru. Až do páté minuty druhého poločasu to vypadalo dobře a skóre narůstalo jen na naší straně. Pak jsme několik dalších šancí nedali, k tomu se podařilo skórovat domácím, nic by se nedělo, ale nereagovali jsme na zvýšené napadání domácích a z následujících tří ztrát míčů byl najednou z čtyřbrankového náskoku jen jednogólový. Vyžádali jsme si oddechový čas, trochu ostřeji si to řekli, výsledkem bylo zastavení hrozícího obratu skóre. Tři minuty před koncem rozhodl trestný kop z cca jedenácti metrů, když domácí postavili děravou zeď a Leoš ji prostřelil.

Druhý zápas měl podobný průběh, opět jsme zahájili lépe, druhý domácí tým byl silnější, ale my se dobře koncentrovali a vyvarovali chyb z předchozího zápasu. Přes vyrovnaný poločas jsme ho vyhráli jako v prvním zápase 2:0.
V druhém poločase nás domácí zatlačili a v průběhu deseti minut zaslouženě vyrovnali. Pak přišlo pár minut přetahované o rozdílovou branku. Opět bylo důležité, že jsme ji dali my. Hra domácích najednou nebyla tak pestrá a po naší čtvrté brance už nebyla ani tolik nebezpečná, tak jsme si skóre trošku vylepšili.
Paradoxně proti silnějšímu týmu jsme vyhráli vyšším rozdílem. Opět jsme si potvrdili, že dost hrajeme podle kvalit soupeře.

Postřehy z odehraného turnaje:
Konečně jsme se sešli v počtu jen 1+8, zápas A-týmu je na pořadu až příští týden, takže jsme nemuseli dělit síly.
Zásluhu na bodových hodech má celkový kolektivní výkon, ale hlavní přínos měli Božin, Leoš, Petr, Viťa a Milan.
Soupeři byli podobné úrovně jako ve Studnici, jejich umístění také: Bučanda 10. a Marefy o jeden bod za námi. V dané sestavě bylo šest bodů téměř povinností.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 15. října 2011, na hřišti SA ZŠ Tyršova Slavkov:
- v brance: Milan;
- v obraně: Petr Spáčil, Pavel, Božin a Viťa;
- v útoku: Leoš, Hany, Franta a Lukáš Langhammer.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.