A-tým opět nebodoval

Na třetí zápas nového ročníku KP jsme už nastoupili jako domácí tým v domácí hale, soupeřem nám byla Technika Brno. Tímto asi skončila série slabších soupeřů, příště už přijde na řadu Amor.

Sobota 8. října 2011, SH ZŠ Purkyňova, 11:15

Sapporo Manerov    - Technika Brno        7 : 10  (4:5)
Branky: Babica Jiří 4, Mašlik Bohuslav 3
ŽK: Kala Leoš, Babica Jiří

V prvním poločase jsme se překonávali, soupeř několikrát se štěstím odvrátil naše dobré útoky. Jenže první chybu jsme udělali my, pak jsme sice otočili skóre pro nás, ovšem nezměnili jsme taktiku a při ofenzivnějším pojetí jsme kupili chyby a umožnili jsme soupeři reobrat. V té době se chvílemi hrálo nahoru-dolů a uvedenou poločasovou houpačku jsme nakonec o jeden gól prohráli. To byl zřejmě jeden z rozhodujících ukazatelů pro vývoj zápasu. Když jsme si navíc uvědomovali, že minimálně tři góly jsme hostům darovali chybami nebo nedůsledností.
V druhém poločase jsme rychle vyrovnali na 5:5 a vypadalo to na další obrat, ale bohužel nám to tam přestalo padat a v gólové přestřelce už pokračovali jen hosté.
V závěrečné desetiminutovce nám ještě svitla naděje, hosté se dopustili pátého faulu, my si vzali time out, aby jsme si řekli, že si budeme chodit pro fauly a pomocí desítek to ještě zkusíme. Jenže najednou jsme byli větší část hry bez míče a spíše jsme zatěžovali konto faulů na naší straně, navíc hosté zvýšili na 8:5.
Pět minut před koncem jsme se přece jen dočkali a Božin ji proměnil, z následného našeho oživení přišla další desítka, Božin si opět věřil, ale góman míč reflexivně vytlačil mimo tyče. Už jsme se připravovali na hru bez brankáře ale, z dalšího vystupňovaného tlaku přišly dva přesné brejky hostů a bylo po nadějích.

Postřehy z odehraného zápasu:
Namísto zlepšování kvality týmu jsme se sešli v sestavě srovnatelné s prvním kolem, ale bohužel slabší než v kole druhém.
Už od počátku bylo zřejmé, že soupeř byl silnější než Tornádo, ale zase slabší než Sokol a za druhý poločas jsme o body přišli.
Z minulých zápasů jsme se nepoučili, opět nás bylo málo, jen 1+6, no a navíc chyběli brankáři.
Větší část prvního poločasu jsme měli mírně navrch a dvakrát jsme i vedli skóre. V druhém poločase už opět chybělo trochu sil, což se projevilo zvláště v přesnosti zakončení šancí a v narůstajícím počtu brejků soupeře s přečíslením. Gólman někdy se štěstím vyřešil tři čtvrtiny situací tváří v tvář proti osamocenému soupeři, ale to nestačilo. Přece jen jeho profese není brankář.
Jasně chyběl ještě jeden kvalitní hráč do pole a jeden z našich tří gólmanů.

Naše sestava na zápase KP v sobotu 8. října 2011, SH ZŠ Purkyňova, 11:15:
- v brance: Franta;
- v obraně: Božin, Leoš a Luky;
- v útoku: Bába, Pavel Hanák a Tomáš Fürst.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.