B-tým uspěl jen napůl

Na šestý turnaj OP jsme zajížděli do Studnice k hratelným soupeřům, ale uspěli jsme jen napůl. Proti Litrpoolu byla hra zpočátku dobrá, ale pak se cosi pokazilo, proti Krásensku už jsme udrželi dobrou hru celý zápas.

Sobota 8. října 2011, na hřišti SA Studnice, 15:30 a 16:30

Litrpool Studnice - Sapporo Manerov     14 : 8  (7:3)
Branky: Hanák Pavel 3, Šišma Václav 2, Václavík Jiří 2, Kala Leoš;
ŽK: Kala Leoš

Krásensko - Sapporo Manerov     3 : 7  (2:5)
Branky: Kala Leoš 3, Hanák Pavel 2, Šišma Václav, Václavík Jiří

V prvním zápase jsme vlastně nastoupili znovu v silně pozměněné sestavě, v brance za marodné gólmany zaskakoval Franta, v obraně jsme zkoušeli novou posilu Ptra Spáčila, no a Vašek s Pavlem měli také 2 až 3 týdny pauzu. Zpočátku to vypadalo dobře, skóre sice otevřel soupeř, ale my jsme to otočili, hráli jsme dobře kombinačně a domácí jsme přehrávali. Jenže v polovině poločasu se rozehrála hlavní hvězda domácích Aleš Henek, kterého se nám nedařilo zastavit ani individuálně ani ve tvorbě hry domácích. Postupně nám nasázel sedm gólů a většinu ostatních připravil. Nás to rozhodilo, přestala se nám dařit kombinace a jen jsme částečně korigovali debakl.

V druhém zápase jsme začali opět dobře, vlastně ještě lépe, skóre jme otevřeli my a dlouho jsme drželi taktovku zápasu. Důležité bylo, že jsme slušně využívali připravené šance a v polovině poločasu jsme si vypracovali základní skóre 4:0. Pak se přece jen začali prosazovat také domácí, jenže my hráli hodně dobře v defenzívě a hlavně podařilo se nám lépe eliminovat hlavního tvůrce hry domácích Pavla Vágnera. Domácí se chytili hlavně po prvním gólovém úspěchu a vyrovnali hru. Jenže hodně jejich faulů vedlo k tzv. desítce, kterou Leoš s přehledem proměnil.
V druhém poločase už byla hra vyrovnaná a co bylo hlavní skóre se měnilo rovnoměrně na obou stranách.

Postřehy z odehraného turnaje:
Opět jsme se sešli v počtu jen 1+6, na poslední chvíli se omluvil Lukáš Langhammer a pokus o získání Božina nevyšel, dopolední zápas A-týmu jej stál hodně sil.
Ano hráli jsme netradičně v odpoledních hodinách, důvodem byl dopolední zápas A-týmu.
Proti 9. a 11. týmu OP se body daly očekávat od nuly do maxima šesti, ale po zápasech je nutno přiznat, že těch bodů mělo být šest. První zápas se měl hrát defenzivněji a určitě by se vyvíjel lépe.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 8. října 2011, na hřišti SA Studnice:
- v brance: Franta;
- v obraně: Petr Spáčil, Pavel, Leoš (1. zápas) a Vašek (2. zápas);
- v útoku: Jirka, Hany, Vašek (1. zápas) a Leoš (2. zápas).

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.