Franta - Aktuality

A-tým vedl jen na úvod zápasu


Na druhý zápas nového ročníku KP jsme nastoupili jako hosté v domácí hale, pořadatelem zápasu byl Sokol Bučovice. Odveta za dopolední zápas rezerv v OP se nepovedla, ale výkon byl kvalitnější a výsledek odpovídá síle nového týmu.

Sobota 1. října 2011, SH ZŠ Purkyňova, 17:30

Sokol Bučovice    - Sapporo Manerov    8 : 6  (4:1)   
Branky: Fürst Tomáš 3, Mašlík Bohuslav, Poledník Jiří, Novotný Tomáš;
ŽK: Mašlík Bohuslav

Na zápas byla připravena sestava 1+8, tedy optimální počet hráčů, ale Bába se opět neukázal, tentokrát bez omluvy, tak jsme zápas zahájili v 1+7, bohužel už první poločas jsme dohrávali jen v 1+6, když Mike odstoupil pro bolesti v koleně.
V prvním poločase bylo znát, že máme v podstatě novou sestavu, když z prvního zápasu nastoupili jen Jack, Jurash a Božin. Než jsme se trochu sehráli a adaptovali na krajské podmínky v rychlosti, dynamice a pokrývání hráčů soupeře vytvořil si domácí tým základní brankový náskok. Brankový zápis otevřel Tomáš, ale se zapisovali jen domácí hráči.
V druhém poločase byl Sokol nervóznější, když čekal na první vítězství v KP, navíc my jsme se dost zlepšili a tlačili se více do útočení, bylo z toho velké drama a velká přestřelka v níž jsme dílčím způsobem vyhráli druhý poločas, ale Sokol udržel vedení až do konce zápasu.
Branky do naší sítě padaly 4x po indivividuálním prosazení hráče Sokola, 2x po náběhu obránce nepokrytého naším útočníkem a 1x se dva naši hráči věnovali jednomu soupeři, ale druhý dostal volno na sólo proti Jackovi a 1x se naši dva hráči zase jen dívali jak hráč soupeře obíhal s míčem naši šestku a dali mu klid na nechytatelnou střelu.
A jedna perlička: polovinu branek nám dal hráč s profesí brankáře ve velkém fotbalu.

Postřehy z odehraného zápasu:
Podařilo se nám využít přestávky vytvořené odložením jednoho zápasu na listopad k vybudování základu nového týmu, který sice nebodoval, ale v druhém poločasu ukázal svou perspektivu a za druhý poločas se už stydět nemusíme, ale přesto byl Sokol ve finálních detailech celkově lepší.
Přínosem je nová posila Tomáš Fürst, který ukázal výtečnou orientaci před soupeřovou brankou, osvědčil se i Leoš Kala, potěšilo uzdravení Božina, který opět tvořil naši hru a jen zakončení mu tentokrát nevycházelo tak, jak jsme zvyklí.
Herně na KP máme, ale potřebujeme doplnit fyzičku, nezvládáme potřebné tempo po celý zápas a v každé herní situaci. Potřebujeme tedy zvýšit účast na středečních trénincích, kde by se dala také zlepšit sehranost a nacvičit některé herní situace.

Naše sestava na zápase KP v sobotu 1. října 2011, SH ZŠ Purkyňova, 17:30:
- v brance: Jack;
- v obraně: Božin, Jurash, Leoš Kala a Mike (1. poločas);
- v útoku: Tomi, Pavel Hanák a Tomáš Fürst.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.