A-tým splnil cíl a na úvod KP bodoval

Na první zápas nového ročníku KP jsme jeli oslabeni, ale proti Tornádu se nám obvykle daří a věřili jsme si. V KP je novinka: hrají se samostatné zápasy na čistý čas, tj. jako divize.

Sobota 17. září 2011, SH Křenovice, 20:30

Tornádo Brno - Sapporo Manerov        4 : 4  (0:1)
Branky: Mašlik Bohuslav 2, Tobolík František, Surák Luboš;
ŽK: Mašlik Bohuslav, Surák Luboš, Brtník Lukáš

Na zápas byla připravena sestava 1+8, tedy optimální počet hráčů, ale v pátek se zranil Tom Novotný a půl hodiny před odjezdem se omluvil Bába, tak jsme odjeli jen v 1+6 s třemi hráči, kteří nastupují za A-tým jen když už je potřeba.

Zahájili jsme úspěšně, především díky důslednému zanďourovi, účinným protiútokům a příležitostným brejkům, při nichž jsme neztráceli míče a akce jsme tzv. zakončovali. Zvolená taktika přinesla ovoce v páté minutě, kdy si vykoledoval Božin penaltu a sám ji proměnil.
V druhém poločase jsme pokračovali stejně a ve dvacátépáté minutě dobře zakombinovala celá čtverka a Božin dostal dost prostoru a utěšenou střelou z jedenácti metrů trefil nechytatelně vinkl. Domácí znervózněli a z jejich dosavadní mírné převahy se hra stala vyrovnanou.
Nezaviněné zranění Božina o minutu později nás přivedlo do kritické situace. Napřed se zdálo, že nás to nezlomí, když Luba ve dvacátéosmé minutě vymetl z devíti metrů pavučinu a přidal už třetí gól, pak však za dvě minuty domácím přece jen jedna akce vyšla, oni se hodně zvedli, my trošku znervózněli a za pět minut to bylo 3:4, mysleli jsme, že jsme v háji a Božina zklameme.
Domácí tým měl ještě další šance k definitivnímu rozhodnutí, protože jsme pod tlakem tvořili také fauly a povolených pět jsme vyčerpali právě v tuto nejméně vhodnou dobu a soupeř dostal celkem dvě možnosti kopat desítku. U té první se zaskvěl Jack a u té druhé míč jen líznul horní tyčku.
Jenže ještě zbývalo pět minut hry, ještě jsme zapnuli tajný rychlostní stupeň a na závěrečné minuty jsme postupně domácí zatlačili k jejich brance, minutu před hvizdem jsme kopali roh, první střelu domácí odvrátili na aut, po rozehraném autu přišla druhá střela, ta dopadla stejně, po dalším autu poslal Jurash třetí pokus, který brankář neudržel v náručí a Franta byl na pravém místě a před domácím obráncem uklidil míč do sítě.
Poslední desítky vteřin jsme už jen chtěli zakopávat míče, ale přesto jsme se dostali ještě ke dvěma slibným střelám, jedna šla těsně mimo a druhou s námahou zneškodnil domácí gólman.

Božin byl s podezřením na otřes mozku odvezen do NsP Vyškov, kde po vyšetření strávil několik dní na pozorování, propuštěn až v úterý ráno, přejeme rychlé a plné zotavení, ať s námi může dále hrát, jeho neúčast jen posledních patnácti minutách byla hodně znát !!!

Postřehy z odehraného zápasu:
To že jsme v dané sestavě vydřeli bod je krásné, ale bylo to za cenu nadměrného úsilí a dvou zranění, kromě Bóži ještě Lukáš, který dohrál s bolavým kotníkem a na závěr odkulhal. Na příště bude třeba více hráčů, lze očekávat, že příští soupeři budou spíše silnější než Tornádo.

Musíme dávat pozor na zbytečné ŽK, tentokrát byly za komentář rozhodnutí sudího, špatné střídání a za taktický faul, ty dvě první byly přísné a zbytečné zároveň, další ještě hrozila za nedodržování vzdálenosti od míče při rozehrávání kopů soupeře, za komentář rozhodnutí sudího dostal ŽK i soupeř a dle konzultace po zápase to mají sudí takto naordinováno !!!

Naše sestava na zápase KP v sobotu 17. září 2011, SH Křenovice, 20:30:
- v brance: Jack;
- v obraně: Viťa, Božin a Jurash;
- v útoku: Luba, Lukáš a Franta.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.