B-tým zahájil nový ročník OP třemi body

Při prvních dvou zápasech nového ročníku OP jsme potvrdili roli favorita jen napůl a mrzí to o to více, že jsme k tomu nevyužili domácí prostředí. Proti mladíkům TJ Mouřínov jsme neuspěli, zlepšení přišlo až proti týmu Nafta Mouřínov proměněné v povinné tři body.

Sobota 27. srpna 2011, na hřišti při ZŠ Moravské Málkovice

Sapporo Manerov - Mouřínov TJ    1 : 5  (1:3)
Branka: Mašlík Bohuslav

Sapporo Manerov - Mouřínov Nafta    9 : 3  (4:1)
Branky: Václavík Jiří 3, Mašlík Bohuslav 2, Hanák Pavel 2, Tobolík Franta, Kremlička Jaroslav

V prvním zápase jsme zahájili dobře, byli jsme lepší v kombinaci, měli jsme častěji míč na kopačkách a prvních pět minut se Milan v brance nudil, pak však během dvou minut třikrát zachraňoval těžkou situaci. Další naše akce nám vrátili iniciativu, ale do útočení jsme se tlačili zbytečně mnoho a také se nám to dvakrát nevyplatilo. Z útočných ztrát míče přišly dva brejky do příliš otevřené obrany a stav 0:2 nás na dobrých pět minut silně rozhodil. Pak nás do hry vrátil Božin když už jeho sólo na gólmana vypadalo zmařeně, tak míč brankáři prostrčil patičkou jeslemi do sítě. Do poločasu zbývaly čtyři minuty a hosté se bránili často jen s velkým štěstím. Po dvou minutách se ale dostali opět do brejku a v době kdy už to vypadalo na zachráněnou situaci přišla nečekaná křížná střela k zadní tyči a naše potíže pokračovaly.
Druhý poločas byl dvacet minut v naší režii, ale nenašel se nikdo s přesnou koncovkou. Pět minut před koncem přišel trest. Sudí přehlédl aut, naši hráči přestali hrát, ale hosté ve dvojici pohodlně přehráli Milana v brance. Asi bylo rozhodnuto, ale pokusili jsme se o zvrat při power play. Jenže B-tým tuto činnost neumí, vytvořil si dvě dobré příležitosti, ale pokračoval v jejich pálení. Navíc také daroval dvě gólovky hostům, kteří jednu využili.

K druhému zápasu jsme nastoupili vlastně úplně stejně, avšak po deseti minutách jsme vedli 1:0, nemuseli jsme se příliš tlačit do útoku a vyvarovali jsme se útočných ztrát míče. Hosty jsme nepouštěli do brejků a z postupných útoků nebyli nebezpeční. Celý první poločas jsme měli pod kontrolou a navyšovali jsme skóre. Branka v naší síti jde na vrub penaltě za nezaviněné sražení soupeře v našem brankovišti.
Druhý poločas vypadal stejně, jen asi v jeho polovině jsme na chvilku zvolnili a dovolili hostům korigovat narůstající skóre.

Postřehy z odehraného turnaje:
TJ Mouřínov nám zamotal hlavy již na jaře, tehdy jsme zachránili alespoň bod. Tentokrát jsme dotahovali neúspěšně a předvedli jsme jak se dá prohrát debaklem se slabším soupeřem. Před námi totéž provedl Fifák a my se nedokázali poučit.
Nafta Mouřínov byla o něco méně nebezpečná, ale určitě bylo důležité naše otevření skóre a následná snazší kontrola vývoje zápasu.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 27. srpna 2011, na hřišti při ZŠ Moravské Málkovice:
- v brance: Milan;
- v obraně: Viťa, Jara, Božin a Jurash;
- v útoku: Jirka Václavík, Pavel Hanák, Vašek (první zápas) a Ondra, Franta (druhý zápas).

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.