Pro B-tým skončila sezóna desátým místem

Jaro a tím celá sezóna skončila vítězstvím v prestižním zápase s vyškovskými Orly. Proti Amoru jsme realisticky s body nepočítali. Po špatném dubnu bez bodů, výborném květnu bez prohry se ziskem 18ti bodů a průměrném červnu se 6ti body jsme dosáhli na průměrné 10. místo v OP.

Sobota 18. června 2011, na hřišti při ZŠ Moravské Málkovice

Sapporo Manerov - Amor Vyškov      1 : 5  (0:2)
Branka: Tobolík Radek

Sapporo Manerov - Orli Vyškov    5 : 4  (3:1)
Branky: Tobolík Radek 3, Kremlička Jaroslav, Poledník Jiří

Fifák Nouzka - Sapporo Manerov     6 : 7  (3:5)
Branky: Tobolík Radek 6, Tobolík Franta

V prvním zápase jsme si nedělali žádné ambice, ale chtěli jsme přijatelný výsledek popřípadě Amor při dobré konstelaci potrápit. V prvním poločase se hrálo spíše jen na jednu branku, k útokům jsme se dostávali, ale branku hostí jsme nijak zvlášť neohrozili. V druhém poločase jsme se již do šancí dostávali, ale zakončení bylo málo překvapivé a proto i neúspěšné, to nás připravilo o přijatelnější výsledek.

K druhému zápasu jsme nastoupili s odhodláním zvítězit. Zpočátku jsme hráli dobře takticky, nechávali jsme běžet hru na obě strany, ale soustředěně jsme bránili a čekali na vhodné příležitosti v protiútocích. První dvě tutovky jsme promarnili.
Pak zaskočil všechny Radek křížnou dělovkou do vzdáleného vinklu hned po rozehrání autu. Další příležitosti postupně přišly a vedli jsme až 3:0. Pak jsme se uspokojili, nedodržovali jsme danou taktiku, hráli jsme otevřeněji a méně důsledně v obraně. Výstraha přišla v závěru poločasu v podobě snížení na 3:1. V druhém poločase se nám nepodařilo navázat na dobrý výkon z úvodu prvního poločasu a Orli snížili na 3:2, najednou byli zpět ve hře a přestože Jurash dělovkou z 12ti metrů trefil vinkl, byli Orli nebezpečnější v zakončení. Poměr šancí byl čtyři ku jedné pro nás, přesto Orli nakonec srovnali skóre na 4:4. Klid z kopaček se nám vytratil a závěr zápasu byljako na houpačce. Výhru jsme se štěstím vydřeli minutu před koncem zápasu, mladý Jirka vystřelil dobrou ránu, gólman ji neudržel a Radek málem protrhnul síť.

Zápas dvojice s Fifákem jsme odehráli již na podzim 13. listopadu, když se k druhému zápasu nedostavili Jantaři Nevojice, tak jsme sehráli vzájemné utkání jako přátelské s možností využití jako předehrávky jarního zápasu. Vzhledem k protažení jara se oba soupeři dohodli na povýšení přáteláku na mistrák. Tato změna nás potěšila a zároveň zajistila 10. místo a zápas s Orly byl již jen o prestiž. Tímto jsme celkově lepší Fifák 2x porazili. Kromě výsledku potěšilo také upevnění druhého místa Radky v tabulce střelců, kterému to v zápasech s Fifákem padá hodně dobře.

Postřehy ze závěru sezóny:
Ukončili jsme sezónu 2010-2011 relativně úspěšně s přibližnou obhajobou pozic z předchozích dvou sezón, tj. z období našeho působení v Sapporu jako B-tým. V sezóně 2008-2009 jsme obsadili 10. místo z 20ti účastníků OP, když před námi skončily jen týmy srovnatelné a lepší. V sezóně 2009-2010 jsme skončili až na 13. místě ze stejného počtu účastníků a nejméně dva týmy měly být v tabulce až za námi. Letošní 10. místo z 18ti účastníků OP je možno zařadit těsně na druhé místo, je však nutno podotknout, že došlo v OP k přeskupení sil a dva až čtyři týmy byly k poražení, ale nezvládli jsme to a oni se umístili lépe než my.
S Krásenskem jen 2x remíza, s Rozstáním 1x prohra o jeden gól a 1x zbytečná remíza, Kloboučky 2x prohra - na podzim 1:6 při silné sestavě, na jaře smolně 2:3 v klasické sestavě, s United 1x výhra a na jaře debakl v dobré sestavě, ale s mizerným výkonem všech. S těmito týmy jsme získali jen 5 bodů, ale měli jsme získat o 10 až 12 bodů více což nebylo nereálné a bylo by z toho krásné 5. či 6. místo. Takto by vypadal úspěch.
Na druhé straně za námi skončilo Letiště, Orli a Jantaři. Pro ně je to určitě neúspěch.
Letošní špatný duben se podílel na neúspěchu sezóny, když tam byly dvě již zmíněné zbytečné ztráty s týmy Klobouček a United, případných 6 bodů by nám zvedlo jarní bilanci na 30 bodů, která nás zdobila v minulých dvou ročnících. Avšak na posun v tabulce by to ještě nestačilo.
Mezi zbytečné ztráty také patřily neslavné výsledky Studnice 4:5, Mouřínov 4:4 a Jantaři 2:6.

Naše sestava na turnaji OP v sobotu 18. června 2011, na hřišti při ZŠ Moravské Málkovice:
- v brance: Milan;
- v obraně: Viťa, Jara, Pavel a Franta;
- v útoku: Radek, Jurash, Vašek a Jirka Václavík.

Účast hráčů na turnajích je průběžně vedena v článku "Info pro hráče na nejbližší turnaje".
V témže článku jsou také informace o nejbližších soupeřích a místě příštího turnaje.